Stříbro pro Piranhas Beroun

Stříbro pro Piranhas Beroun

V pátek jsme s dětmi vyrazily na prodloužený víkend do Chomutova. Mají tam totiž parádní softballové hřiště a 23.-25.9. se na něm konalo mistrovství Česka v coachballu dětí do 11 let. Coachball je vlastně baseball i softball v jednom s upravenými pravidly právě pro dětské kategorie a název je odvozen od nadhazovače, kterým je coach neboli trenér.

Naše děcka z Piranhas Beroun sbírala celou sezónu jeden úspěch za druhým a na mistrovství vyrazila sice s pokorou malého klubu bez vlastního hřiště, ale s odhodláním to nikomu nedat zadarmo. Do Chomutova se sjelo na 12 týmů z celého Česka a naši soupeři ve skupině dorazili z Blanska, Brna, Pardubic i Prahy.

S pátečními soupeři se tým malých Piraněk parádně rozehrál. Dovolily pražskému Tempu a moravské Olympii Blansko jen jeden bod a naopak hned 14 jich jim nasázely a to shodně oběma týmům. Dařila se obrana, kdy soupeřovy odpaly nebyly příliš nebezpečné. A naopak Emče Horáčkové i Matějovi Šťastnému míč na pálce krásně lítal až do zadního pole a Johy Nimrichter oběhla ve 3 směnách za sebou celé hřiště a získala pokaždé po 1 bodu.
 
Hlavním soupeřem ve skupině se ukázaly Pasos Pardubice, se kterými jsme sdíleli tělocvičnu na nocleh a oťukali se i v jiných hrách. V sobotu dopoledne jsme se utkali v úplně jiném tempu, než byly předešlé zápasy a chvilku trvalo, než jsme se s tím srovnali. Odpaly, které na minulé soupeře krásně stačily, byly tady málo a pardubickými rychlými příhozy přes skoro celé vnitřní hřiště byli naši pálkaři out na 1. metě. Krásná akce v obraně s vyoutováním hned 2 soupeřů se vydařila Vášovi Pavlisovi s Matesem Fischerem a Vítkem Kubrichtem. Byli jsme jim důstojnými soupeři a uhráli 3 body, bohužel o 2 méně než Pasos. 
Prohru jsme z hlavy vyhnali při lehčím zápase se SaBaT Praha, kde to Piraně rozpálily hned v první směně. Daleko do zadního pole to letělo Karlosovi Zieglerovi i Vítkovi Kubrichtovi a nebyli jediní. Naopak to v zadním poli soupeři parádně vychytala Olivka Klementová a ve středu hřiště zas Štěpán Hrabina.

 

Zkušenosti z náročného zápasu s Pasos jsme pak naplno zúročili hned ve dvou zápasech se Severem Brno. V sobotu odpoledne jsme s nimi bojovali o umístění ve skupině a také o volný večer neb v případě prohry by nás čekal ještě jeden zápas. Bylo to napínavé - šli jsme první na pálku a 3 rychlé auty našich pálkařů nás trochu zmrazily. Pak se ale vydařila obrana - krásná souhra zadního a vnitřního pole skončila příhozem na catchera Kubajse Mayerhofera a autem na domácí metě. Druhý nástup na pálku zahájil Mates Fischer homerunem a bojovná nálada byla se vším všudy zpět. Piranhas vyhráli 9:2 a zvítězili ve skupině.

Sever Brno to ale ani náhodou nevzdal, vyhrál večerní utkání a v neděli ráno jsme se tedy na hřišti potkali znovu. Začátek jak přes kopírák - po první směně 0:1. Ve druhé jsme vyrovnali a ve třetí nás Brňáci o 1 bod přeskočili na 2:3. Čtvrtá pálka se vydařila a utrhli jsme 2 body. Zato o směnu později už ani bod. Ale to zabodoval Ondra Hříbal - Houba ve středu hřiště, který se zasadil hned o vyoutování 4 soupeřů a nepovolili jsme Severu už ani bod. Bitva nervů skončila 4:3 vítězně pro Piranhas a JDEME do FINÁLE!

O zlato jsme bojovali se starým známým Pasos Pardubice a i když se stihla vrátit naše nejrychlejší běžkyně Verča Keprtová z atletických závodů a fandilo nám nejen plno rodičů, ale i většina ostatních týmů, tak prostě došly síly a morál. Nedařilo se nám na pálce, zato Pasos byli rozpálení až až a jejich nejsilnější hráč si hned dvakrát po odpalech za plot vychutnal homerunový běh. 

2. místo nám na chvilku zhořklo výraznou porážkou 0:12, ale to brzy přešlo a než jsme dojeli do Berouna, hřála nás stříbrná medaile na prsou, jako by byla zlatá :-). Ještě o něco víc se na výsluní hřáli nejlepší hráči týmu - Emča Horáčková s Kubajsem Mayerhoferem.
P.S.: Velké díky největšímu fanouškovi Piraňce Máje Dostálové, která na mistrovství jela s týmem i když se nevešla do nominace a bylo jí i její buben slyšet při každé hře!
-ML-
 
 
28.09.2022

Partneři

Algotech - Podnikové informační systémy Kooperativa pojišťovna

Zastřešující organizace

Město Beroun Česká baseballový asociace Česká softballová asociace MŠMT

Facebook Instagram

Copyright © 2023 - Piranhas Beroun - Kopírování obsahu a fotografií bez souhlasu autora je zakázáno - Tvorba www stránek