SUPERLIGA KADETEK - RADOTÍN - 2. KOLO

SUPERLIGA KADETEK - RADOTÍN - 2. KOLO

O víkendu 21. – 22. května proběhlo v Radotíně pod hlavičkou našeho klubu 2. kolo Superligy kadetek. Naše snahy o vybudování hřiště v Berouně bohužel stále nepadly na úrodnou půdu a tak není jiná možnost než úzce spolupracovat s jiným klubem, abychom měli alespoň, kde pořádat turnaje a starší hráčky, kde trénovat.

Stejně jako v kole prvním se i v kole druhém utkalo pět týmů. Na úvod turnaje jsme se utkali s Kotlářkou Praha, která nám za každou cenu chtěla vrátit porážku z prvního kola. Nutno podotknout, že se jim to také povedlo, i když naše kadetky byly oproti prvnímu kolu v oslabené sestavě. Nemohli jsme se do zápasu dostat, v obraně i na pálce holky působily zamlkle a nepřesvědčivě. Nakonec z toho byla pořážka 3:14. Ve druhém utkání na nás čekala Olympia Blansko, soupeř, se kterým si naše hráčky v minulém kole hravě poradily. Tentokrát to bylo ale úplně jiné Blansko, agresivní na pálce, které se pralo o každý míč. Relativně rychle se dostalo do vedení 3:0. Na to ještě holky dokázaly zareagovat a srovnat skóre na 3:3. Druhý nápor Olympie už ale zachytit nedokázaly a zápas prohrály 3:8. Na závěr dne nás čekal největší favorit celého turnaje, tým Joudrs Praha. Soupeř nám během celého utkání nic zásadního nedovolil a jasně nás přehrál v poměru 1:11.

Kadetky si za vlažný přístup k zápasu vysloužily úklid hřiště :-).

Na úklid dohlížela čtyřčlenná komise odborníků.

Pokud jsme nechtěli skončit na posledním místě, bylo v nedělním utkání se Sokolem Hluboká potřeba bezpodmínečně vyhrát. Už nebylo kam uhnout. Holky se ale dobře vyspaly a na soupeře vlétly jako uragán. Na nadhoz se postavila Julča Malčeková a zasypala Hlubokou vlnou striků. Celkem jich hodila 44 a bylo z toho 8 strike outů. Všem to dodalo neskutečnou energii a piraně na pálce předváděly famózní výkony. Ema Svobodová a Eliška Pašková dokonce doběhly po třech bodech. Nakonec z toho bylo jasné a zcela zasloužené vítěžství 17:0. Pro Piranhas to znamenalo 4. místo v turnaji a pokles o jednu příčku v průběžném pořadí skupiny Západ. Momentálně jsme tedy na 3. místě.

Julča - královna nadhozu

O první místo si to tentokrát rozdaly hráčky Joudrs Praha a týmu Kotlářka Praha. Tým Joudrs ukázal větší sílu na nadhozu, větší vyrovnanost týmu a zaslouženě vyhrál 4:1.

Do turnaje se zapojilo hned několik rozhodčích našeho klubu: Tomáš Horáček, Jan Kubricht, Vítek Vojtěšek, Tomáš Kranl a Veronika Novotná. Všichni si vedli moc dobře a děkujeme moc za jejich zapojení. Stejně tak řadě dobrovolníku, bez kterých bychom turnaj na tak vysoké úrovni nedokázali zorganizovat.

-JT-

09.06.2022

Partneři

Algotech - Podnikové informační systémy Kooperativa pojišťovna

Zastřešující organizace

Město Beroun Česká baseballový asociace Česká softballová asociace MŠMT

Facebook Instagram

Copyright © 2023 - Piranhas Beroun - Kopírování obsahu a fotografií bez souhlasu autora je zakázáno - Tvorba www stránek