PIRANHAS MAJÍ STŘÍBRO

PIRANHAS MAJÍ STŘÍBRO

Od 11. do 13. září se v Hluboké nad Vltavou konalo Mistrovství ČR v baseballu pro nejmladší kategorii do 9 let. I přes odhlášení několika klubů se na Hlubokou sjelo 17 družstev z celé České republiky a turnaj se uskutečnil na 5 baseballových hřištích.

Piranhas se tohoto mistrovství mohli zúčastnit poprvé, protože v předchozích letech nikdy nepostoupili z kvalifikace. Mistrovství se hrálo ve 4 základních skupinách a do vyřazovacích bojů postupovala vždy 2 nejlepší družstva.

Skupina s Draky Brno, Ježky Jihlava, Meadow Bulls Brno a domácím Sokolem Hluboká dávala tušit, že je k dispozici jen 2. místo ve skupině, protože Draci Brno jsou nejúspěšnějším baseballovým klubem v Česku a každý rok získávají v různých kategoriích několik titulů mistrů republiky.

Po úvodních pátečních výhrách s Ježky 11:5 a Bulls 13:4 vstupovaly piraně do podvečerního zápasu s Draky v uvolněné náladě. Byl to krásný boj a do 4. směny se týmy střídaly ve vedení v zápase. V tu dobu to bylo 8:7 pro Piranhas, a protože v 5. a 6. směně se už nepodařilo nikomu skórovat, zrodilo se obrovské překvapení turnaje. Bylo jasné, že Piranhas vyhrají svoji základní skupinu bez ohledu na výsledek posledního zápasu ve skupině.

Druhý den v sobotní dohrávce skupiny prohrávají Piranhas se Sokolem Hluboká 5:10. Trenéři piraní nechávají odpočívat týmové opory a ti, kteří hrají, si zkouší jiné pozice v obraně.

Jako vítěz skupiny C naráží Piranhas na 2. tým z béčka, Tempo Praha. Týmy se dobře znají a oba týmy tuší, že mají na to, ten druhý porazit. Opět je vidět krásný zápas, kdy se skóre přelévá z jedné strany na druhou. Oba týmy hrají skvěle v obraně. Před dohrávkou vede Tempo 6:4, ale Piranhas parádními odpaly otáčejí zápas ve svůj prospěch, který je tak ukončen za stavu 6:7.

V 1. semifinále se potkávají velcí favorité turnaje Hroši Brno a Eagles Praha a ve 2. semifinále se spolu střetávají týmy Piranhas Beroun a Kotlářka Praha. Ani Kotlářka nepatřila před turnajem mezi favority na medaili, ale oba týmy vědí, že výhra znamená jistou placku. Nervóznímu utkání dominuje pálka a před poslední směnou je stav 10:10. Piranhas v poslední směně 4x skórují, a protože v dohrávce už nedovolí ani doběh, tak si zajištují účast v nedělním finále proti Hrochům Brno, kteří porážejí v krásném zápase Eagles v poměru 5:4.

Nedělní finále je obrovským svátkem. Proslovy zástupců domácího klubu, vedení asociace a česká hymna na začátku zápasu dělají atmosféru velkého finále. Kolem hřiště je rozeseto přes 300 lidí, kteří jsou hodně slyšet. První směna je vyrovnaná a končí smírně 1:1, když Hroši zahrávají double-out. V dalších směnách vládne zápasu útok Hrochů, který posílá jeden projektil za druhým do zadního pole. Piraní obrana pod tlakem vyrábí několik chyb a Hroši rozhodují zápas už po 3. směně, kdy se dostávají do vysokého vedení 11:1. Zápas se už v klidu dohrává a Piranhas už jen 2 body korigují konečný výsledek zápasu.

V zápase pražských týmů o 3. místo překvapivě poráží Kotlářka Eagles 6:5, a tak jeden z dalších velkých favoritů turnaje končí bez medaile.

Zajímavostí týmu Piranhas na turnaji bylo, že se v jeho dresu představilo hned 5 holčiček. Ostatní týmy na turnaji byly často složené jen z kluků. Další zajímavostí je, že jen 3 děti z týmu jsou přímo z Berouna. Tři děti jsou také z Králova Dvora, kde mají Piranhas školní kroužek na ZŠ Králův Dvůr. Další 3 děti jsou z vesnic Hýskov, Tetín a Svatá. Jedna holčička dojíždí na tréninky z Račic. Na mistrovství tým posílil i jeden hráč z Prahy a jeden dokonce až z Chomutova. Největší zajímavostí je ale to, že Piranhas Beroun nemají vlastní zázemí ani žádné hřiště na baseball. Trénují jen tam, kde jim to v Berouně dovolí.

Přes tato tréninková omezení klub Piranhas získal medaili z vrcholného turnaje i v roce 2019. Na Mistrovství ČR v softballu do 13 let obsadily žákyně 3. místo a stejné umístění jim připadlo i v anketě o nejúspěšnější sportovní kolektiv Berounska za rok 2019.

Pokud chcete, aby vaše děti vyzkoušely baseball nebo softball, tak kontaktujete zástupce klubu. Všechny kontakty naleznete na www.piranhas.cz.

-JR-

Pořadí Mistrovství ČR U9:

Kdo reprezentoval Piranhas:

spodní řada z leva

Mariana Dostálová (Hýskov)

Nela Ludvíková (Králův Dvůr)

Johana Nimrichter (Tetín)

Tereza Vojtěšková (Beroun)

Veronika Kranlová (Račice)

 

prostřední řada

Jakub Mayerhofer (Beroun)

Matěj Šťastný (Svatá)

Ondřej Kos (Chomutov, kmenový hráč Beavers Chomutov)

Matěj Fischer (Beroun)

Václav Pavlis (Králův Dvůr)

Matěj Rychlý (Praha, kmenový hráč Joudrs Praha)

Vítek Kubricht (Králův Dvůr)

 

horní řada

Markéta Lomská, manažer týmu

Tomáš Kos, kouč 3B

Michal Maryška, hlavní trenér a nadhazovač

Tomáš Kranl, kouč 1B

Jan Dostál, trenér

16.09.2020

Partneři

Algotech - Podnikové informační systémy Kooperativa pojišťovna

Zastřešující organizace

Město Beroun Česká baseballový asociace Česká softballová asociace MŠMT

Facebook Instagram

Copyright © 2023 - Piranhas Beroun - Kopírování obsahu a fotografií bez souhlasu autora je zakázáno - Tvorba www stránek