První kadetský turnaj na Joudrs

První kadetský turnaj na Joudrs

Za kadetky turnaj zhodnotila Petra B. :
První turnaj kadetek Piranhas Beroun se odehrál 1. a 2.2. 2020  na SK Joudrs Praha. Na to, že spolu hrály první zápas jako kadetky, si vybojovaly nádherné 4. místo. Úplně první zápas zahájily s jejich asi nejtěžším soupeřem, u kterého ani samy Piraně nečekaly takový výkon, který podaly. Druhý zápas vyhráli o nádherných 11 bodů. Třetí dopadl velmi podobně jako předešlý, ale nastal vážný úraz hráčce Lauře, která si v zápalu hry dokázala zlomit palec u ruky. Díky těmto dvěma vyhraným zápasům se dostaly Piraně do pozice, ve které usilovaly o první tři příčky. To se jim bohužel nepodařilo.
Čtvrtý zápas prohrály, díky němu se už nemohly dostat na první dvě místa a ani poslední zápas tohoto turnaje se nezdařil tak, jak si přály. Celý tým se shodl, že chtěly až tak moc vyhrát, až se jim to nepodařilo.

Za starší žákyně pár slov od Rózy D. :

Turnaj byl vydařený a myslím, že tato příležitost byla skvělá pro starší žákyně – začínající kadetky. Jsem ráda, že jsem si tu mohla zahrát.

A za trenéry Pepa:

Během minulého víkendu jsme měli na Joudrs Indoor Cupu U16-W možnost poprvé představit nově vytvořený tým kadetek Piranhas. Hned na úvod jsme si nemohli přát důstojnějšího soupeře. Kadetky Joudrs A nás při nástupu družstev krásně přivítaly slovy: „Vítejte v kadetkách, Piraňky!“, protože jsme se právě chystali odehrát první kadetský zápas v historii klubu Piranhas Beroun. Děkujeme za krásné přivítání, holky. V našem nově poskládaném týmu se musíme spolehnout na podporu z řad žákyň Piranhas a také doufáme v podporu hostujících hráček z Rakovníka a z Roudnice. První turnaj ukázal, že tato spolupráce může fungovat a nejen to! Během prvního dne jsme předvedli hezkou hru a po prvním rozpačitém zápase i sebevědomý výkon v dalších dvou. Bojovný výkon předvedla Laura, která doběhla důležitý bod i se zlomeným palcem. Do druhého hracího dne jsme zaslouženě postoupili do bojů o medaile. Čekal nás zápas proti Eagles a dle mého názoru také nejhezčí předvedená hra Piraní! Dlouho vyrovnaný zápas a nakonec prohra se vztyčenou hlavou nás odsunula na boj o 3.místo proti Storms.

V tomto zápase jsme zjistili trpkou pravdu a předvedli náš nejhorší výkon na turnaji. Na všech byla znát nervozita, soupeř nás přehrával ve všech ohledech. Na hřišti dominovala zkušenost hráček ze Storms. Nám bylo nastaveno zrcadlo a možnost přehodnotit zdravého ducha v našem týmu. Zjistili jsme, že máme obrovské slabiny v individuálních dovednostech. Hráčky již musí do kadetek přicházet se základními softbalovými dovednostmi a s povědomím alespoň o základních pravidlech softballu. Pokud nebudeme zvládat techniku hodu a pokud budeme v zápasech „opakovaně“ dělat začátečnické chyby a budeme běhat po metách na lufty, tak si tu placku ani příště nezasloužíme. Hráčky by se měly zamyslet nad tím, že není správné odmítat hrát na z jejich pohledu méně atraktivních postech. Pokud se na jejich přístupu nic nezmění, tak budeme nuceni přistoupit k výraznější podpoře ze strany žákyň! Na druhou stranu jsme předvedli mnoho odehraných směn v obraně s nulou, kdy některé netrvaly ani jednu minutu. Holky ukázaly, že umí také pálit a často proti silnějším soupeřům plnily mety a dobíhaly body. Celkově proto musíme působení kadetek hodnotit velice pozitivně, protože 4. místo z celkového počtu 8mi týmů je velkým příslibem do sezóny. Krásný výsledek, který předčil očekávání nás, trenérů. Příjemným překvapením bylo závěrečné vyhlášení nejužitečnějšího hráče turnaje MVP, kterým se stala Eliška S. Děkujeme pořadatelům za perfektně zorganizovaný turnaj. Děkujeme žákyním za výraznou pomoc, kterou rádi v budoucnu opět využijeme a děkujeme marodům doma i na hřišti za podporu!

Za krásné fotografie a zachycení jedné unikátní situace děkujeme panu fotografovi Jindřichovi Weissovi.

07.02.2020

Partneři

Algotech - Podnikové informační systémy Kooperativa pojišťovna

Zastřešující organizace

Město Beroun Česká baseballový asociace Česká softballová asociace MŠMT

Facebook Instagram

Copyright © 2023 - Piranhas Beroun - Kopírování obsahu a fotografií bez souhlasu autora je zakázáno - Tvorba www stránek