Bílé nebe nad Merklínem

Bílé nebe nad Merklínem

Víkend 4. a 5. května byl pro Piranhas White (PW) veleúspěšný. Hrál se druhý turnaj Ligy žákyň, tentokrát v Merklíně – a Merklín nám, zdá se, svědčí (vloni tady vyhráli kluci turnaj coachballové ligy). Předpověď počasí byla … nehezká. Zima, déšť a hrozil i sníh. Fujky fuj. Ale PW je to všechno jedno, ony přijely hrát a bojovat.

 

SOBOTA:

Po příjezdu na hřiště jsme si udělaly holčičí desetiminutovku, kde jsme si ujasnily, proč jsme v Merklíně, co chceme a co rozhodně nechceme, jak se k turnaji postavíme a tak. No a jak jsme si řekly, tak jsme udělaly.

1. zápas proti Merklínu

Tak to byla výzva hned na začátek. Domácí Merklín se nám doposud porazit nepodařilo. Takový křest ohněm. Holky hrály velice soustředěně, za celý zápas vyrobily snad jen 2 chybky, které nebyly žádnou tragédií. Zápas odházela Matylda – ve čtyřech směnách 7 SO, to je luxusní start do turnaje. Domácí v poli chybovali více a Piraně to trestaly agresivním během po metách. Výsledkem byla historicky první porážka Merklína, skóre 6:2 pro PW.

Následovala hodinka pauzy – tak akorát na pizzu.

2. zápas proti Slávii Plzeň

Ouha – projevila se plná bříška. Piraně se před zápasem krmit nesmí, jsme poučeni. První polovina zápasu se v náš prospěch nevyvíjela, soupeřky nám napálily 5 bodů, PW odpověděly jen dvěma. To už trenérům začal tuhnout úsměv. Pak se pokazilo počasí a začalo mrholit – a jakoby to Piraním svědčilo, ve třetí směně nepustily soupeře na mety a pak nasázely plný počet bodů. Blejskla se Elis třímetovým odpalem. Výsledek: 8:5 pro PW.

Tím holky zachránily sebe i trenéry od čekání na další zápas a mohli jsme se jet ubytovat, umýt a navečeřet. Večerní zábava se nekonala, sice byly trochu protesty, ale holky uznaly, že pro dobrý výkon je třeba se i vyspat.

NEDĚLE:

Nedělní probuzení trochu připomínalo lazaret – tady píchá, tady bolí, tohle brzy odpadne … Snídaně půlku nemocných vyléčila, zbytek napravilo namazání Francovkou (zvenku, aby bylo jasno!) Sbalili jsme vše – ano, poprvé jsme se sbalili tak, že po prohlídce pokojů byly nalezeny jen jedny turfy bez majitele, jinak nic dalšího! Ráno bylo studené, ba mrazivé, ale aspoň že z nebe nic nepadalo.

3. zápas proti Žralokům z Ledenic

Tak to byl asi nejinfarktovější zápas, co pamatuji. Na lavičce seděly ty, co se nemohly hýbat. Postupně je imobilita přecházela a chtěly se vracet do hry, což vyhovovalo holkám, které se na hřišti zrasily – takže byly vlastně všechny spokojené. Trenéři spokojeni nebyli a doufali, že počet invalidů již nebude narůstat. Hra byla vyrovnaná, Ledenice jsou silný soupeř. První směna shodně po bodu, ve druhé bod pro PW, ve třetí pro Žraloky. Ve čtvrté směně bodovala za PW Julča F. a pak už se obě obrany nedaly překonat. V páté směně pálí soupeřka nádherný míč do zadního pole, trenéři zatínají zuby, protože jsou dvě obsazené mety – a v zadním poli zvedá Evča ležérně rukavici nad hlavu, plesk, míč je uvnitř … ještě chvíle napětí, jestli balón nevypadne – a hurá, Eva je slavná, PW vyhrávají nad Ledenicemi 3:2 a postupují do finále!

Trenéři rozdýchají srdeční zástavu a ještě hodinu se klepou zimou po opadnutí návalu adrenalinu. Odjezd do tepla na oběd a zasloužená pauza.

4. zápas – finále proti Merklínu

Merklín trochu nečekaně vyřadil dopoledne Joudrs a tak se s domácími potkáváme na hřišti znovu. Jsou namotivovaní, mají nám co vracet, chtějí oplatit sobotní porážku. Naše holky jsou sice nabuzené, ale v klidu, žádné přehnané emoce a projevy. Po odjezdu Julči F. zbývá 10 hráček, z toho 1 marod (který se uzdravil právě včas, aby mohl střídat dalšího chromého). Takže kdo může chodit, nastupuje do zápasu. Drsný boj, naše 3 pálkařky a 3 auty. Nevadí, obrana je soustředěná, první směna končí bez bodu. Ve druhé směně se daří Petře odpálit a dostat PW na mety. Sice je nuceně aut na 2B, ale další holky už se nedají zastavit a kradou a kradou … až jsou z toho 3 body. Třetí směna bez bodu. Ve čtvrté směně soupeř zahrozil a dostal domů 2 body. PW odpověděly stejným kalibrem, také za 2 doběhy. V poslední směně jsme všichni napnutí jak kšandy … jsme v obraně, první pálkař se po chybě dostává na 1B. Druhý pálkař – SO. Třetí pálkař SO. Čtvrtý pálkař pálí – Róza sbírá a lehkým tossem přihrává Lauře na 1B … A hotovo, vítězství je naše! 5:2 pro Beroun!

Trenéři natajňačku utírají slzy, holky se radují, diváci šílí …

Celý tým PW je třeba pochválit. Na hřišti předvedly velmi pěknou, soustředěnou hru. Byly jeden tým, žádné úlety, žádné výstřelky. Hrály vyrovnaně, klidně, chyby spoluhráček okamžitě napravily ty, co byly nejblíž. Všechny nadhazovačky odházely výborně. Pálka byla trochu slabší, ale o to dravější a agresivnější byly Piraně na metách. Fakt dobrý, holky!

A tradičně pochvaly na závěr:

Marušce za odvahu a bojovnost, s jakou šla do každého zápasu – a také za doběhnutý bod

Natálii za chycený luft na 3B a dobře vymyšlenou přihrávku na 2B

Julče F. za statečnost, s jakou se postavila na 1B a žirafím zákrokem zachránila směnu

Evě za dobře odchytaný zápas a efektní zakončení zápasu s Ledenicemi

Elis za běžecký homerun a odvahu, s jakou zastavovala míče vlastním tělem

Lauře za výborně odehranou jedničku a nejvíc doběhnutých bodů

Róze za dobře odehranou 2B, chycenou krádež ve spolupráci s Lindou a nejvíc bodů

Lindě za vynikající práci na catcherovi, chycenou krádež na 2B (s Rózou) a na 3B (s Julčou M.) a úspěšně zahranou hru proti bodu s Petrou

Julče M. za dobrý nadhoz a chycenou krádež na 3B (s Lindou)

Petře na perfektní nadhoz a úspěšnou hru proti bodu (s Lindou)

Matyldě za super nadhoz (celkem 14 SO), výbornou 1B a spoustu vychytaných luftů

 

Romanovi za výborný koučink 1B

A Pepovi za zajištění úplně všeho, co bylo potřeba

- bez vás by to, chlapi, nešlo!

 

-MB-

07.05.2019

Partneři

Algotech - Podnikové informační systémy Kooperativa pojišťovna

Zastřešující organizace

Město Beroun Česká baseballový asociace Česká softballová asociace MŠMT

Facebook Instagram

Copyright © 2023 - Piranhas Beroun - Kopírování obsahu a fotografií bez souhlasu autora je zakázáno - Tvorba www stránek