U11 – 1. kolo coachballové ligy v Rakovníku

U11 – 1. kolo coachballové ligy v Rakovníku

Předpověď počasí na neděli 28.4. vůbec nebyla hezká. Naštěstí nás meteorologové jen vystrašili a pršelo jen trošku. Dokonce občas i vysvitlo sluníčko, tak to nebyla taková hrůza. Rakovničtí měli perfektně připravené hřiště a nechyběl ani stánek s občerstvením, což nám všem udělalo radost. To je takový dobrý pocit na začátek – počasí, hřiště a jídlo.

(první diváci)

A pak to přišlo: Na Studánkách se sešla 4 družstva: pořadatelský tým Crayfish Rakovník, družstvo z Merklína, Eagles Green a my, Piraně.

První zápas jsme sehráli s Merklínem. Jejich tým dominoval silným vnitřním polem a spoustou malinkých holčiček. První dvě směny vypadaly hrozivě, nedali jsme ani bod. Ani Merklínu se moc nedařilo. Ve třetí směně to Piraně rozpálily a udělaly maximální počet doběhů na směnu, v páté směně ještě něco málo přidaly a konečný výsledek byl 9:3 pro Beroun.

Na druhý zápas nám pořadatelé přidělili tým Eagles. To je silný soupeř, všichni to víme. I tak to Piraně nezabalily hned na začátku a bojovaly o každý bod a aut. Beroun nedovolil Eagles udělat ani v jedné směně plný počet bodů, v obraně výborná práce. Na pálce jsme si vybrali slabší chvilku, moc to nelítalo a když už, tak do rukavic soupeřů. Ale i tak se několik doběhů podařilo. Výsledek: 7:15 pro Eagles.

Třetí zápas následoval hned poté proti domácím Rakům. Souboj to byl krutý, směny vyrovnané. Raci sbírali body po troškách, Piraním se podařilo v jedné směně poslat domů plný počet bodů a bodovaly i v jiných směnách. Obě obrany hrály dobře. Zápas ukončil časový limit za stavu 10:9 pro Beroun.

Tím byla dohrána základní část v systému „každý s každým“ a pořadatelé přistoupili  k rozhodnutí, kdo bude hrát semifinále a kdo finále. 3 týmy měly po dvou výhrách a tak rozhodl počet obdržených bodů, který nás poslal do zápasu o 3. místo s Merklínem.

Tento zápas byl úplným opakem zápasu prvního. Jestliže v prvním zápasu byl berounský začátek strašný, tak v posledním zápase to byl naprostý luxus. Po dvou směnách jsme vedli 10:0, ve druhé směně jsem dali plný počet bodů, no prostě paráda. A pak přišel zlom. Nevím, co se stalo, hráči to nevzdali, ale prostě to najednou nešlo. Míče vypadávaly z rukavic, odpaly přestaly létat. Merklín toho plně využil a zápas skončil 13:10 pro Merklín.

Zbyla na nás bramborová medaile. No nevadí, se všemi týmy jsme drželi krok, herně rozhodně nezanedbáváme a protože toto bylo 1. kolo coachballové ligy, tak jsem si jistá, že některém z dalších kol jim to ještě nandáme! I na ten odpálený homerun dojde! Konstatuji, že přes zimu se hráči výrazně zlepšili na pálce ( za celý turnaj bylo jen 5 SO) a obrana je stabilní. Potřebujeme zabojovat se zpracováním míčů a následném příhozu, tam to občas skřípalo. 

(vybíjená s Crayfish mezi zápasy)

Závěrem malá statistika (řazeno podle postů):

Markétka – 2 lufty a 3 úspěšné příhozy na aut

Tobík –  1 příhoz na aut a 6 bodů

Tomáš – 18 autů, 2 lufty, 6 doběhů

Mates – 1 aut dotykem, 4 auty na 2B, 2 lufty, 3 příhozy na aut a 6 doběhů

Maruška – 1 luft, 2 auty, 7 příhozů a 1 doběh

Eliška – 3 lufty, 1 aut dotykem, 5 příhozů a 4 body

Andrejka – 7 doběhů (auty nebyly, na „sedmičku“ toho moc nelítalo)

Jirka – 2 doběhy

Šíma – 2 doběhy

Ondra – 2 doběhy

 

Poděkování:

Markétce za statečnost na kruhu a parádní odpal, který se vykutálel až za homerunovou čáru

Tobíkovi za výborného catchera – ten chycený foullball přijde, já to vím!

Tomovi za luxusní první metu a výborné odpaly, které až na výjimky končily vykutálením za homerun

Matesovi za dobrou hru na 2B, efektivní spolupráci s Eliškou, úspěšný rundown ve spolupráci s Maruškou a odpal, který taktéž skončil za homerunem

Marušce za dobrý výkon na 3. metě, dobrou pálku a úspěšný rundown sehraný s Matesem

Elišce za nejvíc odchytaných luftů (ať žije Superman!), stabilní spolupráci s Matesem a nejvíc úspěšných příhozů na auty

Andrejce za nejvíc doběhů z celého týmu – obrovské překvapení!

Šímovi a Jirkovi za dobrou práci na „osmičce“ – i když se to nezdá, tak byli velice užiteční, nedovolili mnoha běžcům postupovat dál

Ondrovi za hodně dobrou „devítku“ – úspěšným zabíháním udržel po přehozu dost běžců na 1. metě a dobrou pálku

 

Honzovi T. za super sestavu a skvěle napsaný line-up, nebylo třeba nic měnit a fungovalo to

Michalovi za výborný nadhoz

a Petře za skvělý zápis, bez kterého by se mi tenhle článek nepodařilo dát dohromady

 

-MB-

30.04.2019

Partneři

Algotech - Podnikové informační systémy Kooperativa pojišťovna

Zastřešující organizace

Město Beroun Česká baseballový asociace Česká softballová asociace MŠMT

Facebook Instagram

Copyright © 2023 - Piranhas Beroun - Kopírování obsahu a fotografií bez souhlasu autora je zakázáno - Tvorba www stránek