Liberec Cup U11

Liberec Cup U11

Sobota 23. února patřila výjezdu nově složeného týmu U11 do Liberce. Potřebovali jsme v rámci přípravy na sezónu zjistit, jak sladit ostřílené borce, méně zkušené hráče a úplné nováčky do fungující sestavy. A protože pestrost musí být, doplnili jsme tým o dvě posily U9 a jednoho statečného hráče U8.

Odjezd v časných ranních hodinách byl utrpením pro dospělé účastníky zájezdu, mlaďoši to neřešili. Nutno říct, že dlouhá jízda se podepsala i na nich, v prvním zápase se jim nechtělo moc hýbat. Dalším ne příliš pozitivním zjištěním bylo zařazení do hodně silné skupiny. Ale takový je coachball, museli jsme se s tím všichni vypořádat. Výhodou bylo rozložení jednotlivých zápasů, měli jsme mezi nimi vždy hodinu pauzu.

Piranhas vs. Tempo Titans 1:12

První zápas, ten, který byl poznamenán těly ztuhlými z dlouhé jízdy.
První směna byla strašlivá. Začali jsme na pálce a než jsme se rozkoukali, byly tři outy. Soupeř nám nadělil plný počet bodů, zahráli jsme jediný out. Od další směny se ale výkony zlepšovaly a kdy byl delší hrací čas, mohlo to dopadnout mnohem lépe. Na rozehrání dobrý, Tempo je silné a skupinu nakonec vyhrálo. V obraně byly k vidění slušné zákroky – perlila Eliška na 1. metě, která zahrála 3 samostatné outy a ve spolupráci s Matesem B. a Ondrou další dva. Tom a Tobík si připsali po dvou luftech každý, Mates B. jeden. Čestný bod domů dotlačil v poslední směně Mates B.

Piranhas vs. Eagles U10 6:15

Další silný soupeř, ale hratelný. Po občerstvovací pauze jsme nastoupili do zápasu s chutí, byť první směna na pálce tak nevypadala – opět bez bodu. Druhá směna byla mnohem lepší, 4 body doma. Třetí nic, ve čtvrté 2 bodíky. V obraně Šíma 2 lufty, Eliška sama na 1B, Mates B. sám na 2B, Šíma si taky doběhl udělat out na 2B, Ondra přihrával z kruhu Elišce a vytěžili out na 1B. Velmi pěkným zákrokem se blýsknul Filip na catcherovi, kde úspěšně outoval dotykem proti bodu.

Piranhas vs. Blesk Jablonec 3:19

Soupeř pro nás celkem neznámý, který překvapil silnou pálkou i perfektní obranou.Pálka docela šla, nadhoz dobrý, ale Jablonec prostě umí skvěle házet a chytat. Ty dva cenné bodíky domů dovezla Andrejka a Mates B.Obrana předvedla nejlepší výkon za celý den … jen to prostě nestačilo. Ale viděli jsme fakt pěkné zákroky. Šíma, Ondra, Eliška, Mates B. po jednom luftu, Maruška na 3B dva samostatné šlapané outy, další dva po příhozu Toma a Matese B. Tom ze spojky natáhnul nohy a taky si šlápnul 3B. Eliška na 1B jeden samostatný out a tři další po příhozu Ondry a Matese B.

Piranhas vs. Eagles U11 6:23

Poslední zápas – tady bylo od začátku jasno, jak to dopadne, vždyť někteří hráči Eagles byli až o hlavu a půl vyšší než naše statečná U8 … Takže nastřílet Eagles U11 krásných 6 bodů považuji za obrovský úspěch, přestože naši hráči to tak neviděli. Pro bod si doběhli Mates B., Andrejka, Eliška, Maruška, Šíma a Filip. Obrana byla slabší, protože Eagles pálit umí, ale i tak se blýskla Maruška – 2 lufty, Eliška 1 luft + příhoz na Marušku a šlapaný out na 3B.

Shrnutí:

Byl to první turnaj v novém složení. V sestavě byli 3 mladší hráči. Z nadhozu pálili skoro všichni, stativ se vytahoval jen párkrát. V obraně se začíná vyjasňovat kde kdo bude hrát. Vychytali jsme 14 luftů, úspěšně zahráli 2x touch out a 9x šlapaný out. Formuje se úspěšné Paškovic duo – 3x společně vytěžili out. Myslím, že za realizační tým můžu směle říct, že až vylepšíme zpracování odpalu a zapracujeme na dalekých odpalech, tak to s námi soupeři nebudou mít jednoduché.

Poděkování:

Celému hernímu týmu:

Elišce za perfektní hru na 1B a 14 outů

Andrejce za odvahu a 2 důležité body

Verče za statečnost, se kterou nastupovala do každé směny

Marušce za skvělou 3B a 7 outů

Matesovi za 3 body a výbornou 2B i kruh

Tomovi za parádní pálku, 2 body a 3 outy

Tobíkovi, který hrál jen 2 zápasy, za 2 lufty

Šímovi za 3 body a 3 lufty v zadním poli

Ondrovi za bojovnost, bod a pěkné příhozy

Filipovi za krásnou teč na domácí metě a bod

Matěji F. za odvahu, s jakou se postavil mnohem starším a zkušenějším soupeřům, a bod

 

Realizačnímu týmu:

Honzovi T. za organizaci – všechno šlapalo, jak mělo

Michalovi R. za rovný a stabilní nadhoz

Petře za zápis a podklady pro psaní článku

 

A všem rodičům a fanouškům, bez kterých by to nebylo vončo!

 

-MB-

23.02.2019

Partneři

Algotech - Podnikové informační systémy Kooperativa pojišťovna

Zastřešující organizace

Město Beroun Česká baseballový asociace Česká softballová asociace MŠMT

Facebook Instagram

Copyright © 2023 - Piranhas Beroun - Kopírování obsahu a fotografií bez souhlasu autora je zakázáno - Tvorba www stránek