Podzimní baseballové zápasy ve Středočeském přeboru

Podzimní baseballové zápasy ve Středočeském přeboru

Na podzim nám zbývalo dohrát 3 zápasy ve Středočeském přeboru v baseballu kategorie U11. Nejprve jsme vyrazili v polovině září do Rakovníka. Počasí bylo slunečné a všichni jsme se těšili, že si zápas pořádně užijeme. Na domácí jsme vlítli s patřičnou chutí a ujali se po první směně vedení poměrem 4:2. Naši jasnou dominanci v zápase jsme potvrdili v následujících třech směnách, kdy jsme v každé směně dokázali udělat plný počet pěti bodů a soupeř přidal za tři směny už jen dva. Celkové skóre 19:4 to jen potvrzuje. Zápas jsme rozhodli kvalitnějším a přesnějším nadhozem, o který se svorně podělili Alex s Matym a postarali se o 8 autů z celkových 12. Také na pálce jsme se prosadili více než domácí, i když nám to domácí nadhazovači dost usnadnili a darovali nám 12 prvních met.

Poslední zářijový den nás čekal těžký zápas s Kladnem. Na horké kladenské půdě jsme na jaře těsně prohráli 13:11. Motivace byla tedy velká. Chtěli jsme se s domácími poprat o co možná nejlepší výsledek. Do zápasu jsme vlítli jako piraně na krvácející kořist, prosazovali se bezpečně na pálce, kradli mety a dobíhali body. První pálka vyšla báječně a ujali jsme se vedení 5:0. Plni očekávání jsme šli do obrany. Na kopci začal tentokrát Pepino a do soupeře se pustil s vervou jemu vlastní. Soupeře zasypal vlnou striků, takže obrana příliš práce neměla. Kladnu se podařilo ukořistit pouze jeden bod. Druhou směnu zahájil Maty podařenou ulejvkou a další hráči na něj navázali kvalitními odpaly. Zvláště podařený byl Pepův dvoumeťák. Dalších pět bodů bylo doma. Obrana se v této směně ani nezapotila, protože Pepa pokračoval ve fantastickém nadhozu a svými striky se postaral o všechny tři auty. Ve třetí směně jsme navázali na kvalitní pálku. Róza se blýskla třímetovým odpalem, a když Johny přidal další dvoumeťák, bylo dalších pět bodů doma. Na kopec se postavil Johny a báječně navázal na Pepu. Na soupeře házel jeden strike za druhým a Kladnu se podařilo získat pouze jeden bod, celkově druhý. Čtvrtá směna už skončila bez bodu a my si užívali nečekané a překvapivě snadné vítězství 15:2. Zápas jsme rozhodli na pálce, kde se domácím vůbec nedařilo. Naši nadhazovači se pak rozhodně vyspali na zápas lépe než ti kladenští. Deset strike autů proti pěti domácím hovoří za vše.

K poslednímu našemu utkání v letošním přeboru jsme 13. října nastoupili v Radotíně proti Praotcům z Roudnice. Chtěli jsme navázat na naší vítěznou šňůru, ale nějak jsme se nemohli dostat do správného zápasového rytmu. Pravdou je, že jsme dost míchali se sestavou, aby si všichni zahráli i na pozicích, na kterých normálně nehrají. Začali jsme jako domácí v obraně a na kopec se postavil Alex. V první směně jsme Praotcům příliš nedovolili a po třech autech na první metě jsme šli na pálku. Soupeři nás ovšem také prakticky do ničeho nepustili. Pouze Kubovi se podařilo udělat jeden bodík. Ve druhé směně hlavně zásluhou Alexe, který zařídil dva strike auty, jsme nedovolili soupeři opět skórovat. My jsme díky Matymu a Jirkovi navýšili náskok na 3:0. Ve třetí směně převyšovala opět obrana nad útokem. Praotci po ní zůstali i nadále bez bodu, my jsme pak díky Kubovi přidali další bod a ujali se vedení 4:0. Ve čtvrté směně Praotci utkání zdramatizovali a díky několika našim chybičkám v obraně snížili na 4:2. My se na pálce tentokrát nedokázali prosadit. Drama pak pokračovalo v další směně, kdy ani jedno družstvo nedokázalo doběhnout bod. V poslední šesté směně jsme nedovolili Praotcům bodovat. V dohrávce zápasu se nám podařilo naše bodové skóre ještě navýšit. Nejprve dovezl bod domů Kuba, byl to ten den už jeho třetí. Podařenou tečku za utkáním udělal Tom home runem in the game, kterým se mu podařilo stáhnout ze třetí mety domů Pepu. Piranhas tak zvítězily také ve třetím zápase podzimní části středočeského přeboru a obsadily celkové třetí místo.

Byl to pro nás podařený podzim a vlastně i celá podařená sezóna, při které jsme nakoukli do opravdového baseballového světa.

-  JT -

 

Za Piranhas na podzim bojovali:

Johny, Maty, Kuba, Pepa, Alex, Tom, Mates, Tobík, Šimon, Jirka, Ondra, Linda, Róza

 

Kompletní výsledky všech utkání naleznete na:

https://www.baseball.cz/soutez-471/oblastni-prebor-stredocesky-u11/zakladni-cast

05.01.2019

Partneři

Algotech - Podnikové informační systémy Kooperativa pojišťovna

Zastřešující organizace

Město Beroun Česká baseballový asociace Česká softballová asociace MŠMT

Facebook Instagram

Copyright © 2023 - Piranhas Beroun - Kopírování obsahu a fotografií bez souhlasu autora je zakázáno - Tvorba www stránek