Piranhas dbají o rozvoj trenérské základny

Piranhas dbají o rozvoj trenérské základny

Třetí ročník Rookie Coaches Clinik, školení začínajících i pokročilých trenérů baseballu, proběhl úspěšně první víkend v prosinci. Oproti předchozím dvěma ročníkům, které se konaly v Litomyšli, poskytlo letos azyl této akci město Polička. Program byl velmi kvalitně připraven a dobře rozložen, za což patří velký dík hlavnímu organizátorovi Romanu Lipavskému. Teoretické přednášky se pravidelně střídaly s praktickými ukázkami a nácviky.

Z přednášek bych rád vyzdvihl téma Prevence sportovních úrazů od lékaře a bývalého baseballového hráče Filipa Hudečka, který přítomné nabádal soustředit se při rozvoji mládeže do 15 let především na všestrannost a až později na specializaci. Velmi obohacující byl také příspěvek Rozhodcovské okénko mezinárodního rozhodčího Marka Vičara, který všem přítomným vtipnou formou nastínil, že rozhodčí jsou také jenom lidé, kteří někdy chybují a vzít zpět špatné rozhodnutí není vždy to správné řešení situace. Nutno ovšem zmínit, že i praktické ukázky a rady lektorů Honzy Drábka, Mariána Čoča Krásného, Martiny Hánové, Richarda Kanii a dalších  všechny přítomné nadchly a obohatily.

Všichni účastníci dostali na závěr úkol připravit si ve čtyřech skupinách ukázkové tréninky pro své kolegy a vyzkoušet si nabyté poznatky v praxi. Poslední tečku klinice pak učinila tombola. Vybraných dvanáct tisíc  korun bude využito na podporu sociálně slabých hřáčů.

Náš klub si nesmírně cení toho, že se kliniky zúčastnilo 9 nadšených tatínků, kteří aktivně pomáhají s rozvojem našeho klubu. Více účastníků na akci měl pouze tým Eagles Praha smiley.
-JT-
 

20.12.2018

Partneři

Algotech - Podnikové informační systémy Kooperativa pojišťovna

Zastřešující organizace

Město Beroun Česká baseballový asociace Česká softballová asociace MŠMT

Facebook Instagram

Copyright © 2023 - Piranhas Beroun - Kopírování obsahu a fotografií bez souhlasu autora je zakázáno - Tvorba www stránek