Piranhas na Mistrovství ČR v coachballu U11 v Kostelci

Piranhas na Mistrovství ČR v coachballu U11 v Kostelci

DEN 1.

21.-23. září se v Kostelci nad Orlicí uskutečnilo Mistrovství ČR v coachballu kategorie U11 a u toho pochopitelně nemohly Piranhas chybět. Do dějiště mistrovství jsme dorazili s dostatečným předstihem, abychom se poklidně naobědvali a ubytovali. V areálu domácích Klackařů Kostelec jsme byli dvě hodiny před zápasem, abychom se pořádně rozvičili. Záhy jsme se dozvěděli nepříjemnou novinku a sice, že náš soupeř Hroši Havlíčkův Brod nedorazí. Zklamání bylo velké. Kontumační výsledek 7:0 se sice hodil do tabulky, ale chtěli jsme se rozehrát, abychom se dostali do zápasového rytmu. Nejvíce zamrzelo, že nás soupeř neupozornil včas dopředu, i přestože rozhodnutí o obětování prvního zápasu udělal skoro před týdnem. Nakonec se na nás usmálo štěstí a naši kamarádi z Joudrs Praha nám nabídli sehrání přátelského utkání. Ve vyrovnaném zápase Joudrs zvítězili 5:4. Zápas nepostrádal svou kvalitu, i když oba trenéři prakticky po každé směně míchali se sestavou obrany a na pálku chodil celý tým.

DEN 2.

Na některých pokojích bylo večer ještě dlouho veselo. To, jestli chlapci a devčata ušetřili dost sil na naplánované zápasy se ukázalo záhy. V posledním zápase ve skupině jsme nastoupili proti Žralokům Ledenice, silnému týmu s řadou dobrých pálkařů. Jejich kvalita se brzy opravdu projevila a my prohrávali 5:0. Nesvěsili jsem ovšem hlavy, rvali se jako správné Piraně a v dohrávce druhé směny vyrovnaly na 5:5. Ve třetí směně nám opět Žraloci odskočili o dva body a nám se tentokrát v dohrávce nepodařilo snížit. Ve čtvrté směně jsme zahráli bezchybně v obraně a šli s odhodláním do dohrávky. Všichni jsme věřili, že to teď prolomíme. A ono to opravdu přišlo. Čtyřikrát jsme skórovali, zvítězíli v napínavém zápase 9:7 a zároveň vyhráli skupinu C.

Do odpoledního čtvrfinále jsme nastoupili proti Pasos Pardubice. Mužstvu, které si v osmifinále poradilo bez větších potíží se Slavií Plzeň. Michal s Romanem shlédli toto utkání jako pozorovatelé, aby posbírali cenné informace o jejich pálkařích a obraně. Zápas, který se hrál na šest směn, byl  neuvěřitelně vyrovnaný. Po dvou směnách jsme prohrávali s Pardubicemi 3:4. Bohužel se nám nepodařilo navázat na podařenou pálku z předchozího zápasu. V následujích čtyřech směnách užna obou stranách nepadl jediný bod a my těsně prohráli. Tím pádem bylo jasné, že v neděli budeme hrát o umístění ve skupině o 5.- 8. místo.

DEN 3.

Do nedělního rána nás opět přivítalo baseballu přívětivé počasí, a tak jsme se mohli těšit na další krásné caochballové bitvy. Jako první překážku nám do cesty turnajový pavouk postavil nevyzpytatelný SaBaT Praha. Od samého počátku bylo jasné, že utkání bude opět více než vyrovnané. Také SaBaT vyhrál svojí základní skupinu, ve které s přehledem přehrál našeho kata ze čtvrtfinále Pasos Pardubice. V zápase nám los přisoudil roli hostujícího týmu, a tak měl soupeř malou výhodu. Nicméně jsme se po první směně ujali vedení 0:1. Zápasu ovšem vévodila obrana nad útokem a ve druhé směně nebodoval ani jeden tým. Ve třetí směně SaBaT dvakrát bodoval a skóre se otočilo v jeho prospěch. Piranhas se dostaly pod tlak, zvlášť když soupeř ve čtvrté směně přidal další bod a ujal se vedení 3:1. V páté směně jsme se konečně prosadili na pálce a třemi body se dostali opět do vedení. Zbývalo udržet v dohrávce bezchybnou obranu a nedovolit soupeři skórovat. Nakonec se to podařilo a my mohli slavit těsné vítězství 3:4.

Díky vítězství nad SaBaTem bylo jasné, že skončíme nejhůře na šestém místě. To, zda to nebude ještě o jeden stupínek výš, se rozhodlo v našem posledním utkání proti týmu Sever Brno. Také v tomto zápase nám připadla role hostujícího týmu. Hned po první směně, kterou jsme vyhráli 0:1, bylo evidentní, že nás čeká další zápas skvělých obran a že naše trápení na pálce bohužel i nadále pokračuje . Ve druhé směně soupeř vyrovnal na 1:1.  Po třetí směně se stav nezměnil a drama pokračovalo. Ve čtvrté směně se Linda trpělivě posouvala až na třetí metu a Matymu se nakonec podařilo jí stáhnout domů. V páté směně se situace nezměnila a obrany i nadále přečnívaly útok. Soupeř chytil 3 auty z luftu a my mu to okamžitě vrátili autem na první metě a dvěma chycenými lufty. Za stavu 1:2 v náš prospěch se šlo do šesté směny.  Linda opět postupovala po metách a Julča jí díky bohu stáhla domů. To bylo ale bohužel vše, co jsme na pálce předvedli. Soupeř v dohrávce obsadil dvě mety. Následně byl aut z luftu a aut na třetí metě. Všichni jsme veřili, že už to udržíme. Měli jsme dva dole a vedli 1:3. A pak to přišlo. Pálkařka Brna přepálila naší osmičku v zadním poli a Brno otočilo skóre na konečných 4:3. I takhle krutý umí být sport. Byl to ale famózní zápas plný napětí od začátku až do konce.

Na Mistrovství ČR v coachballu jsem obsadili konečné šesté místo a splnili si tak náš předem vytyčený cíl. Sice se nám nakonec nepodařilo být černým koněm celého turnaje, ale odehráli jsme řadu vynikajících a nervy drasajících zápasů a v obraně předvedli několik dech beroucích zákroků. Nejužitečnějším hráčem turnaje vyhlásil hlavní trenér Alexe, který v zadním poli na center fieldu pozorně číhal na soupeřovi odpaly a chytal bezpečně jeden aut ze vzduchu za druhým. Celý tým ale šlapal jako hodinky. Věříme, že to příště bude zase o stupínek lepší.

- JT -

Za Piranhas na MČR bojovali:

Linda Wágnerová, Rozalie Daragounová, Julie Malčeková, Veronika Novotná, Eliška Maryšková, Matylda Nimrichter, Eva Janošková,

Matyáš Dragoun, Tomáš Tarant, Jakub Šabík, Matěj Benda, Alex Bratršovský

Další informace o turnaji naleznete na:

https://softball.cz/article.php?sid=4705&tbl_stories=stories

23.09.2018

Partneři

Algotech - Podnikové informační systémy Kooperativa pojišťovna

Zastřešující organizace

Město Beroun Česká baseballový asociace Česká softballová asociace MŠMT

Facebook Instagram

Copyright © 2023 - Piranhas Beroun - Kopírování obsahu a fotografií bez souhlasu autora je zakázáno - Tvorba www stránek