Piranhas Beroun si podmanily Roudnici

Piranhas Beroun si podmanily Roudnici

8. září vyrazily oba týmy Piranhas U11 do Roudnice nad Labem na mezidivizní finále coachballové ligy ročníku 2018, aby se popraly o závěrečné umístění ve skupině o 9.-16. místo. Chlapci si účast v této skupině zajistili na poslední chvíli celkovým vítězstvím v posledním kole coachballové ligy na červnovém turnaji v Merklíně, kde se jim podařilo dokonce porazit i jeden tým Eagles Praha.

Chlapci do turnaje vstoupili velmi dobře a s přehledem bez větších chyb porazili Joudrs Orange 12:3. Ve druhém utkání na ně čekali Painbusters Most. Díky dostatku nahraných bodů z první směny se
i druhého soupeře, který v závěru utkání mocně dotahoval, podařilo těsně porazit (8:7). Tím se chlapci dostali na vítěznou vlnu a už se jí nepustili. V nasledujících utkáních porazili Klackaře Kostelec 7:4, Tempo Titans 7:0 a Praotce Roudnice 9:6. V utkání s Praotci prokázali dostatečnou psychickou odolnost, kdy na soupeřovy 3 rychlé outy bez bodu zareagovali stejně rychlými zákroky v obraně a nedovolili mu bodovat. V zápětí  udělali Praotci 6 bodů na pálce, ale chlapci oplatili stejnou mincí. V posledním a pro konečné pořadí rozhodujícím utkání pak změřily síly oba týmy Piranhas. Utkání mělo náboj
a dominovaly mu prakticky bezchybné obrany. Nad některými zákroky se tajil dech. Chlapci nakonec prokázali větší sílu a odhodlání na pálce a porazili dívky 9:5. Podařilo se jim zvítězit ve druhém turnaji za sebou. V coachballové lize pak obsadili celkově krásné deváté místo.

Není potřeba vyzdvihovat individuální výkony, protože chlapci fungovali jako tým a hrou se vyloženě bavili. Malé chybičky a zaváhání pak napravili bravůrními zákroky v obraně a dalekými odpaly.

Piranhas dívky do turnaje vstoupily těsnou výhrou 4:3 proti Klackařům z Kostelce. Ve druhém utkání se jim bohužel nepovedlo na výhru navázat a těsně prohrály z Joudrs Orange 4:6. Ve třetím utkání se jim podařilo vrátit na vítěznou vlnu a v nervy drásajícím utkání přehrály 5:4 Temto Titans. V následujích dvou utkáních přesvědčivě zvítězily nad Praotci Roudnice 7:2 a Painbusters Most 9:6. O jejich posledním utkání proti chlapcům, které splňovalo kritéria vysoké kvality a nabídlo divákům všechno, co má coachballové utkání mít, již byla řeč. V turnaji pad dívky skončily celkově na děleném druhém místě společně s Joudrs Orange a v coachballové lize ročníku 2018 obsadily jedenácté místo.

Piranhas si dokázaly podmanit Roudnici a během turnaje dominovaly na obou hřištích. Nyní poskládáme jeden silný tým a plni očekávání vyrazíme na Mistroství ČR do Kostelce nad Orlicí. Držte nám palce!

- JT -

08.09.2018

Partneři

Algotech - Podnikové informační systémy Kooperativa pojišťovna

Zastřešující organizace

Město Beroun Česká baseballový asociace Česká softballová asociace MŠMT

Facebook Instagram

Copyright © 2023 - Piranhas Beroun - Kopírování obsahu a fotografií bez souhlasu autora je zakázáno - Tvorba www stránek