Piranhas vyhráli ligový turnaj

Piranhas vyhráli ligový turnaj

V sobotu 23. června se odehrálo v Merklíně závěrečné 4. kolo Coachballové ligy U11 divize Západ. Na tento turnaj přijelo 7 týmů včetně dosud neporaženého týmu Eagles Praha White, který vyhrál všechny předchozí turnaje i zápasy. Čekal nás systém každý s každým a porce 6 zápasů pro všechny týmy. Tým Piranhas A (tým kluků) byl před tímto turnajem na průběžném 5. místě a k postupu na mezidivizní finále potřeboval skončit před klubem SK Radotín (průběžně 4. místo). Tým Piranhas B (holky) byl před turnajem na 3. místě a tuto příčku už měl zaručenu bez ohledu na výsledek závěrečného turnaje.

Tým kluků hned od rána podával vynikající výkony. Nejdříve poráží domácí Merklín 18:0. Následuje derby s Piranhas B, které kluci vyhrávají jasně 17:2. Další zápas je proti Eagles Praha Green. V zápase dominují obrany. Po skončení zápasu v základní hrací době svítí na tabuli stav 2:2. Následuje tiebreak, který se hraje s obsazenou 1. a 2. metou, Piranhas se bohužel nepodaří skórovat a Eagles Green rozhodují v dohrávce o nejtěsnějším možném vítězství 3:2. Další zápas vyhrávají Piranhas nad Supy Černý Most 18:2. Následuje zápas s Eagles Praha White, kteří předtím poráží Egales Green 6:4. Tento tým má dosavadní roční bilanci v lize 17 výher a 0 proher. Opět vidíme vyrovnané utkání a před poslední směnou je stav 3:2 pro Piranhas. V polední směně začínají na pálce Pirahas a dlouhými odpaly do zadního pole přidávají další 4 body. Senzace je blízko, ale Eagles White jde na dohrávku a brzo obsazují 1. a 2. metu. Po tvrdém odpalu soupeře chytá na spojce Pepa Pavlis luft a příhozem na 1. metu zahrává double-play (2 outy po jednom odpalu), která ukončuje celý zápas. Piranhas porážejí Eagles White 7:2. Překvapení soupeřů je obrovské, ale sportovně nám gratulují k vynikajícímu výkonu. Po tomto výsledku se otevírá cesta i k celkovému vítězství na turnaji. Je potřeba porazit SK Radotín a nedostat více jak 3 body. V softballu při rovnosti výher nerozhoduje skóre, ale počet obdržených bodů. V nervózním utkání vyhrávají Piranhas 10:3 a propuká nefalšovaná euforie. Většina téhle partičky kluků a holek začínala před 2 roky na městském hřišti Na Vorlu na otevřených trénincích pro veřejnost. Po 2 sezónách je to pro celý klub první vítězství na oficiálním turnaji ČSA.
 
V Merklíně nastoupili za tým Piranhas A: horní řada z leva Alex Bratršovský, Ondřej Zábranský, Jonathan Sirisena, Šimon Homola (byl na svém 1. turnaji), Jakub Šabík a trenér Josef Pavlis, dolní řada Nikol Pecková, Matyáš Dragoun, Rozálie Dragounová, Tomáš Tarant, Matěj Benda a Josef Pavlis junior.
 
-MM-
04.07.2018

Partneři

Algotech - Podnikové informační systémy Kooperativa pojišťovna

Zastřešující organizace

Město Beroun Česká baseballový asociace Česká softballová asociace MŠMT

Facebook Instagram

Copyright © 2023 - Piranhas Beroun - Kopírování obsahu a fotografií bez souhlasu autora je zakázáno - Tvorba www stránek