Piraně na Stříbrňáku

Piraně na Stříbrňáku

Druhý květnový víkend vyrazily Piraně na Stříbrný Superpohár. Dvoudenní akce se konala v Praze na SaBaTu za slunného počasí. Protože v kategorii U10 nemáme dost hráčů, doplnili jsme team o dva hráče z U8 Markétku a Ondru. Ale ani to by bohužel nestačilo a tak jsme si narychlo před turnajem zajistili hostování dvou hráčů z Roudnice a dvou hráčů z Joudrs Praha.

V sobotu nás nejprve čekaly dva těžké zápasy. Začínáme proti Tempo Titans, který patří mezi kandidáty na celkové vítězství. První směnu prohráváme 5:0. Nedaří se nám odpálit. Další čtyři směny držíme s Titány krok v obraně, ale stále se nám nedaří na pálce a bodovat. Šestá směna se stává naší noční můrou. Nedaří se nám soupeře vůbec zastavit a ten si celkově připisuje 14 doběhů. Celková prohra 22:0 je ale až příliš krutá. Vyjma první a poslední šesté směny jsme se prezentovali dobrou obranou. Na pálce jsme ale bohužel nepředvedli prakticky nic.

Druhý zápas hrajeme proti Kotlářce. Naše trápení pokračuje. Nedaří se nám sejmout deku, která na nás sedla po prvním utkání. První tři pálkaři jsou out. Obrana ale stále drží. Lucka s přehledem chytá luft a Adam z Roudnice pohotově outuje na catcherovi z luftu. Soupeři dovolujeme jeden bod. Ve druhé směně se Tomovi daří pěkný odpal, ale k prvnímu bodu to nakonec nestačí a Tom je zastaven na třetí metě. Tentokrát si vybíráme slabší chvilku v obraně a soupeř zvládá pět doběhů. I tak stojí za zmínku 2 outy Elišky na druhé metě po příhozu Marušky, resp. Alexe (výpomoc z Joudrs). Ve třetí směně Markétka krásně odpálí a dostává se na druhou metu. Paráda! Také Mates se blýskne pěkným odpalem. Na první body to však stále nestačí, zatímco soupeř udělá tři. Začíná čtvrtá směna. Adam pěkně odpálí, ale je bohužel out z luftu. Dosažení prvního bodu je v nedohlednu. Obrana ale zase drží. Eliška, Lucka a Adam (druhým chyceným luftem na catcherovi) přispějí největší měrou k tomu, že Kotlářka dobíhá jediný bod. Celkově nás však poráží 10:0.

Následuje delší přestávka. Občerstvujeme se a jdeme ještě trochu potrénovat na Masters dovednosti. Souhra je ale dost roztěkaná a míče často létají mimo rukavice. Nejlepší čas 31 sekund napovídá, že tady dnes se souhrou velkou díru do světa neuděláme. Včera jsme to na tréninku zvládli za 27 sekund. Ale včera není dnes. Jdeme na to. Začínáme home-runovým během. Za Piraně jde do boje Markétka, Lucka a Ondra. První běží Lucka a dosahuje dobrého času 14,9. Po ní jde na to Markétka. Běží nádherně a dosahuje na chlup stejného času jako její starší sestra Lucka. Parádní výkon! Ondra je o kousek pomalejší, má přeci jen o něco kratší nohy. Přesto je jeho výkon časem 15,7 vteřiny hodně slušný. Druhou disciplínou je ona obávaná souhra. Máme tři pokusy, ale dnes bychom jich potřebovali nejméně dvakrát tolik. Při každém pokusu nám míček utíká a nakonec je z toho čas 42 sekund. Nenaděláme nic, jde se na další disciplínu – pálení ze stativu. Nominovaná trojice: Tom, Mates a Dan (hostující hráč z Roudnice). První jde na řadu Tom. První ze třech pokusů se mu nedaří. Na ten druhý si stativ povytahuje výš a prásk. Míček letí na antuku. Určitě to ale umí ještě dál. Třetí pokus se povedl a letí daleko, hluboko do antukového pásu. Je z toho krásných 43,1 metru. Nakonec se jedná o třetí nejdelší odpal ze všech soutěžících a pěkná piraní stopa v historii Master dovedností. Mates své odpaly dostane za 25 metrů a nechává za sebou dalších deset pálkařů. Dan se pak dostane těsně pod 21 metrů. Čeká nás poslední disciplína, hod do dálky. Za Piraně jde do boje Eliška, Maruška a Alex (hostující hráč z Joudrs Praha). Nejdále z této trojice hodí Eliška 24,5 metru, Maruška pak 23,2 metru a Alex 21,7. Ze sluníčka jsme všichni pěkně utahání. Jedeme se vyspat, pokračování zítra.

Druhý den nás čekají tři zápasy. Na místě jsme opět dostatečně v předstihu, abychom se stihli pořádně rozhýbat. Začínáme proti Kladnu, dalšímu silnému soupeři s ambicí na postup. Povedl se nám vstup do utkání. Lucka, Tom a Alex dobíhají bod a soupeři v obraně nepovolujeme ani jeden. Za zmínku stojí pěkná souhra mezi Tomem a Luckou končící outem na první metě a Matesův out dotykem před druhou metou. Ve druhé směně máme dokonce 4 doběhy (Lucka, Alex, Mates a Tom). Soupeř ale oplácí stejnou mincí a dělá taky 4 body. Přesto děláme v obraně několik pěkných zákroků. Adam outem dotykem před domácí metou, a Mates outem z luftu a svým druhým outem dotykem před druhou metou se starají o ukončení směny. Bitva pokračuje. Třetí směna zůstává bez bodu na obou stranách. Ve čtvrté směně přidávají Tom s Matesem další dva body. Soupeřovi pak povolujeme taky pouze dva. Jednou Mates a dvakrát Tom přihazují Lucce na první metu a ta zastavuje jednoho kladenského pálkaře za druhým. Je to neuvěřitelné drama! My ale pořád taháme za delší konec lana. V páté směně přidáváme tři body (Mates, Lucka, Adam). Soupeřovi už nepovolujeme ani jeden. Alex to celé ukončuje outem z luftu. Rozhodla první a pátá směna, jinak bylo utkání naprosto vyrovnané. Piraně se vyvarovaly zbytečných chyb a byly výborné na pálce. Parádní týmový výkon a celková výhra 12:6!

Na postup ze skupiny to ale nestačí, i když jsme to pěkně naší nečekanou výhrou zamotali. Čekají nás další dva zápasy o umístění. Nejprve proti Chomutovu.

Utkání s Beavers nezačínáme nejlépe. Po dvou směnách prohráváme 3:1. O jediný bod se stará Alex, v obraně to je hodně na Lucce. Na první metě je tradičně v největší permanenci. Ve třetí směně navazujeme na dobrou pálku ze zápasu proti Kladnu a děláme tři body. Starají se o ně Mates, Tom a Adam. Soupeř neboduje. Je to dobré, misky vah se začínají převažovat na naši stranu. Ve čtvrté směně si otevíráme na pálce střelnici. Alex, Mates, Tom a Dan přidávají čtyři body. Soupeř je opět bez bodu. V obraně Mates s přehledem chytá luft. Jdeme do páté směny a pořád se nám daří na pálce. Lucka a Tom přidají po bodu.  A pak se na pálku postaví Adam a dá homerun. Zápas je rozhodnut, vyhráváme 11:3.

Poslední  zápas hrajeme s Rakovníkem. Na pálce rozjíždíme kanonádu a osvědčená trojka (Lucka, Mates a Tom) se stará o 3 body. Ve druhé směně se krásným odpalem a trpělivým postupem po metách blýskne Markétka. Dotáhne to až ke svému prvnímu bodu v kategorii U10. Dobrá práce! Další bod přidá ségra Lucka a my vedeme po dvou směnách 5:0. Crayfish se na pálce zatím trápí. Ve třetí směně ale pookřejí a dělají 4 body. Teď je to na nás ukázat, kdo je nedělním vládcem Tróje (Stříbrný pohár se hrál na hřisti SaBaTu v pražské Tróji). Chlapce tentokrát Rakovník vyoutoval. Ale to nevadí, děvčata je báječně nahradila. Eliška, Jessica, Maruška a Lucka pěkně odpalují a zaslouženě si doběhnou pro bod. Ve čtvrté směně soupeř znovu neboduje. Dohrávka už není potřeba, vítězíme 9:4.

Na turnaji končíme celkově sedmí. Do finále se nakonec dostalo Kladno, které jsme dnes v úžasném utkání porazili. Byl to báječný turnaj. Po sobotě jsme byli zralí na vhození ručníku do ringu. Tomův odpal při Masters dovednostech byl takovou první vlaštovkou, že by se mohlo blýskat na lepší časy. V neděli jsme pak jak bájný fénix povstali z popela a po famózních týmových výkonech jsme vyhráli tři ze tří zápasů. Za sedmé místo se rozhodně nemusíme stydět. Děkujeme moc hráčům a hráčkám z Roudnice a Joudrs, kteří nás doplnili a umožnili nám tak se Stříbrňáku zúčastnit.

Piranhas bojovali v následující sestavě:

Lucka, Mates, Tom, Eliška P., Maruška, Ondra, Markétka, Adam, Dan, Jesicca a Alex

- JT -

01.06.2018

Partneři

Algotech - Podnikové informační systémy Kooperativa pojišťovna

Zastřešující organizace

Město Beroun Česká baseballový asociace Česká softballová asociace MŠMT

Facebook Instagram

Copyright © 2023 - Piranhas Beroun - Kopírování obsahu a fotografií bez souhlasu autora je zakázáno - Tvorba www stránek