Středočeský přebor v baseballu je v plném běhu ...

Středočeský přebor v baseballu je v plném běhu ...

Chlapci se v dubnu zapojili do středočeského přeboru v baseballu v kategorii U11.

První utkání jsme odehráli 8.4. s Joudrs Praha na neutrální půdě ve východočeské Chocni, kde jsme byli na jarním soustředění. Soupeř prokazuje své kvality a poráží nás 9:5.

V Chocni bojovali:

Alex, Jirka, Johny, Kuba, Mates, Maty, Pepa, Tobík, Tom,

K druhému souboji jsme 15.4. vyrazili do Roudnice nad Labem. Původně se utkání mělo odehrát na domácí půdě, ale v Berouně jsme bohužel stále nenašli dostatečnou podporu, která by nám umožnila odehrávat domácí utkání na berouských sportovištích. S tímto problémem se potýkáme už druhým rokem. Jen těžko odhadovat, co by se s klubem čítajícím 65 dětí stalo, kdyby naši soupeři a vedení baseballových a softballových soutěží nebyli vstřícní a nepřistoupili na podmínku, že nemáme zázemí pro domácí utkání.

Vraťme se ale k baseballu. Do Roudnice vyrážíme v plné sestavě a na pomoc si vezeme ještě Rózu. Její role se stává klíčovou. Soupeř má pouze osm hráčů a tak je Róza s ochotou doplňuje. Toto velké sportovní gesto si vysloužilo potlesk všech spoluhráču. Rózi, velké díky!!! Během celého utkání podáváme soustředěný a kvalitní výkon na všech postech. Na nadhozu a na pozici zadáka soupeře převyšujeme. Ve finále je z toho jendoznačné vítězství 15:1. Po baseballovém klání nás chuť pro hru stále neopustila a tak s Roudnicí sehráváme ještě jedno klání v coachballu. Róza se opět vrací do Piraních řad a soupeřům jde na pomoc Pepa. Také v coachballu se nám daří soupeře přehrávat a přesvědčivě vítězíme. Po zápasech nás ještě hrstka zůstává v Roudnici a se zaujetím sledujeme pohárové utkání mezi domácí Roudnicí a Kotlářkou Praha. Atˇ se domácí nadhazovač snaží, co mu ruce stačí, tahle bitva Davida s Goliášem nemůže pro domácí skončit jinak než drtivou porážkou.

V Roudnici hráli:

Alex, Jirka, Johny, Kuba, Mates, Maty, Pepa, Tobík, Tom

Je úterý 1. května a nás čeká třetí zápas přeboru, tentokrát proti Rakovníku. Zápas se měl opět odehrát v Berouně, ale pořád není kde. Takže jsme rádi za azyl poskytnutý domácími Red Crayfish. Začínáme na pálce a daří se nám bodovat za pět bodů. Ne, že bychom měli tak silnou pálku, ale ne příliš přesný nadhoz soupeře nás pravidelně posílá na první metu a my pak krademe zbytek. Jdeme do pole. Na nadhoz jde Maty a nadhazuje velmi dobře. Běhěm 18 nadhozů zvládá dva strike outy, pole pak přidavá jeden out na první metě. Rakovník si dobíhá pro jeden bod. Druhá směna vypadá podobně jako ta první a pro nás to je výborný trénink base runningu. Za zmínku stojí Lindin odpal homerunových parametrů, který ovšem končí ve foul ballu. Pět bodů doma, jdeme opět do pole. Soupeře kvalitním nadhozem do ničeho nepouštíme. Linda zahrává pěkný out tečí na druhé metě. O zbytek se dvěma strike outy postarali Maty s Kubou na zadáku. Ve třetí směně pokračujeme v započatém trendu předchozích směn. Jsme sice dvakrát strike out, ale i tak přidáváme pět doběhů. Soupeř působí trochu opařeným dojmem. Na pálce je opět k ničemu velkému nepouštíme. V průběhu směny střídá Johny na nadhozu Matyho a pokračuje ve započatém dobrém výkonu na prkně. Crayfish opět nebodují.  Za zmínku stojí  Pepův fantastický příhoz na první metu zastavující domácího běžce před první metou. Ani čtvrtá směna nepřináší nic nového. Opět bodujeme za plný počet a soupeř zůstává bez bodu. Konečný výsledek 20:1 je možná až příliš krutý. Rozhodla převaha na nadhozu, lepší oči našich pálkařů, elán a nadšení ze hry a to že se Piraně lépe vyspali než domácí. Jsme si vědomi síly soupeře a toho, že příště může být všechno jinak.

V Rakovníku bojovali:

Alex, Eva, Johny, Kuba, Linda, Mates, Maty, Pepa, Róza, Tom

Po zápase nám domácí umožnují zůstat na jejich hřišti a my si ještě hodinu zatrénujeme. Pepa učí holky baseballový nadhoz, budeme jejich pomoc potřebovat na vrcholné akci sezóny Českém baseballovém poháru. Po zábavné vyřazovací soutěži v nadhozu si zahrajeme ještě krátký jednosměnový zápas, které družstvo kapitána Toma vyhrává těsně 5:4. Myslím si, že především jeho maminka ocenila závěrečný slide antukou po břiše na domácí metu J. Byl to parádní baseballový den a všichni už se těšíme na další takový.

Sobota 19. 5. 2018 v 8:00 ráno se všichni znovu potkáváme na srazu před školkou v Kollárově ulici a tentokrát míříme do Kladna na 4. kolo přeboru. Všichni cítíme, že soupeř bude vyrovnaný a utkání nebude jednoduché. Máme dost času na rozházení a i domácí hráči jsou  na místě včas pro řádný trénink před zápasem. Začínáme v 10:00 a hned v první směně se naplňuje naše očekávání. Soupeř se i přes dobré nadhozy dostává do pole. Krádežemi a dvěma metami zdarma dosahuje maximálního počtu pěti bodů ve směně. Snažíme se v dohrávce dorovnat a skutečně se povede dohnat stav na 5:4. Utkání po hodině napínavé hry dochází do stavu 10:10, v té chvíli již dochází k výměně nadhazovačů. Po Pepovi si nadhoz vyzkoušela i Linda a první působení na prkně vůbec nebylo špatné. S celkovým počtem nadhozů 65 a 70 byli naši nadhazovači až příliš přísně hodnoceni ze strany rozhodčího. Nicméně bojujeme až do konce a výsledek 11:13 nás utvrzuje, že zápas, ve kterém jsme si především chtěli vyzkoušet různé varianty sestavy a ve kterém nás doplnili opět 2 dívky (Adélka a Linda), byl dobře zahraný a chybělo nám jen více štěstí, které je čas od času při baseballu potřeba. Závěr byl dramatický      a dobrý výkon všech hráčů držel naše šance na vitětzství dlouho velmi vysoko. Snad budeme do budoucna moci hrát domácí utkání skutečně na domácím hřišti. Zatím jsme rádi za zapůjčení prostoru a případném zajištění rozhodčích od našich soupeřů.

V Kladně statečně bojovali:

Ondra, Johny, Kuba, Pepa, Alex, Maty, Mates, Tomáš, Jirka, Adélka, Linda.

- JT - 

21.05.2018

Partneři

Algotech - Podnikové informační systémy Kooperativa pojišťovna

Zastřešující organizace

Město Beroun Česká baseballový asociace Česká softballová asociace MŠMT

Facebook Instagram

Copyright © 2023 - Piranhas Beroun - Kopírování obsahu a fotografií bez souhlasu autora je zakázáno - Tvorba www stránek