Piraňky na zkušenou v Ledenicích

Piraňky na zkušenou v Ledenicích

Piraňky se o víkendu 28. a 29. dubna vypravily ke svému prvnímu turnaji v II. lize žákyň do Ledenic. Už dopředu jsme věděli, že nás čeká jiný level než Pražský přebor. Před víkendem jsme měli 2 cíle - pořádně si užít oba dny a pokusit se vyhrát alespoň jeden zápas.

Ve skupině jsme narazili na domácí Žraloky a na Vampírky z Merklína. Začali jsme proti pořadatelskému týmu s Petrou na prkně a Lindou na catcheru. Naše obrana však často chybuje a v půlce zápasu svítil na tabuli stav 5:1 pro Žraloky. Ještě v průběhu 2. směny dostává Petra míčem z odpalu herdu do prsou a na prkno musí Eliška. Tato událost však na nás nezanechá následky a začneme soupeře pořádně kousat. Pěti body otáčíme skóre ve svůj prospěch. V poslední směně dovolujeme soupeři srovnat na 6:6, ale v dohrávce hned první dvě pálkařky (Elis a Petra) stahují body a připisujeme si první výhru (7:6) v softballové lize žákyň – 1. cíl splněn.

Ve druhém zápase nastupujeme proti Merklínu s Niky na prkně a Marky na catcheru. Soupeř je daleko zkušenější a celý zápas nás válcuje. Naše pálkařky se nechytají na nadhoz soupeřek, který si připisuje 5x strikeout a 5 chycených luftů. Konečné skóre 2:12.

Víme, že klíč k úspěchu na turnaji leží ve 3. zápase, kam nasazujeme na nadhoz Veroniku a chytat jí jde Petra. Vítěz postupuje do nedělního semifinále a poraženého čeká jen boj o 5. místo. Naším soupeřem je Storms Řepy a Piraňky se už vidí v bojích o medaile, protože stejného soupeře převálcovaly 2x v Pražském přeboru a před týdnem na Coachballové lize. Já jsem však věděl, že Storms má v rukávu výbornou nadhazovačku, kterou také nasazuje. Žádné spodní tossy se nekonají a za 3 směny se dostáváme pouze 4x na 1. metu, skóre 1:8. V rozhodnutém zápase Storms střídá nadhoz a nám dovolují korigovat na konečných 4:10. Velké ponaučení pro všechny, že je potřeba jít do každého zápasu s pokorou. Zbytek soboty trávíme na penzionu Valeš v Borovanech, kterou si zpestřujeme několika zábavnými divadelními vystoupeními děvčat.

V neděli už nás čeká pouze jeden zápas od 11.30, a tak neleníme a vyrážíme na dopolední trénink a na odpoledne domlouváme ještě jeden přátelský zápas s Ledenicemi, se kterými nás čeká i boj v oficiálním zápase. Na dopoledním tréninku se ukazuje, že Petra a Eliška nemohou zasáhnout pro zranění dolních končetin do zápasu o 5. místo. Komplikace, protože to byla 1. a 2. volba pro nadhoz.

Nakonec padla volba na Niky, které jde chytat Marky. Hned od začátku krásně pálíme a získáváme v první směně 3 body. Bohužel musím konstatovat „jen 3 body“, protože při běhu na metách děláme školácké chyby a pykáme za to 3 outy dotykem bez nucených postupů. Soupeř odpoví stejně a srovnává na 3:3. Ve 2. směně děláme rychle 3 body a při 0 outech obsazujeme 1., 2. a 3. metu. Stačí jediný dlouhý odpal a uděláme 6 bodů (maximum na směnu). Místo toho přicházejí 3 strike outy našich pálkařek a cítíme, že jen 3 body je opět málo. Soupeř opět kontruje a stav je 6:6. Jdeme do poslední směny, zase se prosazujeme na pálce a i přes trenérskou chybu Michala (Niky posílá na smrt) získáváme konečně všech 6 bodů. První pálkař soupeře nám ještě uniká a dobíhá si pro bod, ale pak kontrujeme rychlými 3 outy a vyhráváme 12:7.

Po krátké pauze nastupujeme ještě k nemistrovské odvetě. Obě družstva výrazně zamíchají sestavou, aby si zahráli i méně zkušení hráči ve vnitřním poli. Výborná příprava pro oba týmy. Piraňky si připisují výhru s Verčou na prkně a s Lindou na zadáku.

Při protahování sledujeme finále a vidíme jak Joudrs prohrávají 0:6 s Merklínem. Naši pozornost upoutá houmerun joudrsačky Beky a svými hlasivky pomáháme otočit nepříznivé skóre našich kamarádek z Little League. Béčko Joudrs valí a nakonec se raduje z výhry 8:6 a vyhrávají 1. turnaj II. ligy. Jen pro zajímavost - jejich Áčko vyhrálo ve stejném víkendu bez prohry úvodní kolo Extraligy žákyň na Eagles.

Piraňky odvedly parádní výkony, načerpaly spousty zkušeností, naučily se několik nových pokřiků a hlavně si užily krásný slunečný víkend na Jihu Čech – 2. cíl splněn.

V Ledenicích bojovaly:

Adélka, Alex, Elis, Eliška, Laura, Linda, Lucka, Marky, Niky, Petra, Róza a Verča

Pyšnými trenéry byli:

Míša, Petr, Roman a Michal

-MM-

30.04.2018

Partneři

Algotech - Podnikové informační systémy Kooperativa pojišťovna

Zastřešující organizace

Město Beroun Česká baseballový asociace Česká softballová asociace MŠMT

Facebook Instagram

Copyright © 2023 - Piranhas Beroun - Kopírování obsahu a fotografií bez souhlasu autora je zakázáno - Tvorba www stránek