Kladenský kahan 2018 aneb zkusíme si pořádný baseball ...

Kladenský kahan 2018 aneb zkusíme si pořádný baseball ...

Baseballový turnaj aneb jak Piranhas vyrazili na Kladenský Kahan

 

V sobotu 17.2. vyrazili kluci Piranhas na první opravdový baseballový turnaj s vlastním nadhozem. Team doplnila Eva s Matyldou, aby kluků nebylo málo. Nutno na začátku zmínit, že hlavní trenér Pepa dlouho váhal, zda na tento turnaj vyrazit. Převažovaly u něj pocity, že na to je ještě brzy.

Nakonec se ale k tomuto kroku odhodlal a ve finále určitě nelitoval. Ale pěkně popořádku. Začínáme proti SaBatu Praha jako domácí a na „kopec“ se jako první nadhazovač staví Johny. Soupeře hned od začátku zasypává jedním strikem za druhým. Hra dostává úžasný spád. Míša u první a Michal u třetí mety pobizejí ke kradení met. Což je druhá zasadní změna oproti coachballovým pravidlům. A Piraně kradou o stošest. Na třetí směnu střídá Johnyho na nadhozu Pepa a ani ten soupeře nešetří. Třemi strike outy ukončuje naděje SaBatu na snížení score. Díky dobrému nadhozu, aktivnímu krádení met  a kvalitní souhře v poli vítězíme 9:1.

Druhým soupeřem je Tempo Praha, které v zahajovacím utkání turnaje překvapivě přehrálo domácí Miners Kladno. Nadhazovače z prvního utkání je potřeba nechat vydechnout, a tak se do středového kruhu staví Alex. Nevede si vůbec špatně. Soupeř je ale kvalitní. Ale my nedáváme kůži lacino a o každou metu svádíme těžkou bitvu. Po dvou směnách je průběžný stav 3:3. Ve třetí směně se nám daří zahrát těsný double. Matylda tečuje běžce na druhé metě a přihrává Pepovi, který před pálkařem šlape první metu. Po třetí směně se ujímáme vedení 5:4. Fanoušci mužstev, které zrovna nehrají, se zastavují u hřiště a s úžasem sledují napínavé drama. Během čtvrté směny střídá Lexu, který už toho má opravdu dost, Pepa. Tempu se ovšem na rozdíl od nás daří bodovat. Ve finále je z toho těsná prohra 5:6. Po zápase mě zastavuje ředitel turnaje a nešetří slovy uznání, jestli to náhodou nebylo už předčasné finále.

V dalším utkání na nás čekají domácí Miners. Začínáme na pálce a vysoký kladenský nadhazovač na nás háže jednu dělovku za druhou. Strike out střídá strike out. Po první směně prohráváme 4:0. Na nadhozu je tentokrát Maty, který hází velmi přesně, a tak soupeř jeho nadhozy dobře trefuje. My máme stále velký problém prosadit se na pálce. Na Piraních už je patrná únava, a proto se není třeba příliš divit konečné porážce 7:0.

O konečné umístění si to rozdáme se SaBatem Praha. Do středového kruhu se vrací Johny. Zápas se vyvíjí úplně jinak. SaBat by nám rád oplatil prohru z prvního utkání. Po dvou směnách prohráváme 0:1. Svádíme bitvu o každou metu. Třetí směna nám ale vyšla. Ondra skáče rybičku a parádně chytá luft. Zaznamenáváme plný počet bodů a jdeme do vedení 5:1. Začíná 4. směna. Nadhazovat jde Pepa. SaBat vystrkuje drápy a třikrát boduje. Kuba na catcherovi předvádí dobrý postřeh a bez problémů chytá luft.  Nenaplnilo se pravidlo „Dvakrát nevstoupíš do téže řeky“ a nám se daří podruhé během jednoho dne porazit Sabat Praha, tentokrát 6:4. Zajišťujeme si tak celkové třetí místo.

Naše první ryze baseballová zkušenost stála rozhodně za to. Zápasům nechyběl náboj, napětí, dramatičnost, slzy ani radost. Všichni jsme si celý turnaj užili a už teď se těšíme  na další.

- JT -

23.02.2018

Partneři

Algotech - Podnikové informační systémy Kooperativa pojišťovna

Zastřešující organizace

Město Beroun Česká baseballový asociace Česká softballová asociace MŠMT

Facebook Instagram

Copyright © 2023 - Piranhas Beroun - Kopírování obsahu a fotografií bez souhlasu autora je zakázáno - Tvorba www stránek