U11 kluci - příprava na sezónu v Liberci ...

U11 kluci - příprava na sezónu v Liberci ...

Do Liberce nakonec odjelo všech 10 hráčů, byť dát tuto desítku dohromady se v období chřipky jevilo jako nadlidský úkon. Naštěstí všichni hráči splnili čtvrteční rozkaz DO SOBOTY NESTONAT! Na místo srazu dorazili všichni včas, do aut jsme se taky naskládali a před Halu míčových sportů jsme dojížděli s několikavteřinovými rozestupy. Paráda.

Dle rozpisu jsme ve skupině hráli s týmy Pasos Pardubice, Eagles U11 a SaBaT Praha. Sepsali jsme sestavu a line-up a šlo se do hry. Náš skvělý nadhazovač Alex S. se s jistotou postavil na své místo a už to frčelo.

Beroun x Pasos 9:18

Ani jednou jsme nepálili ze stativu – to je potěšující. Alex házel suprově. V první směně jsme si se soupeřem shodně nadělili plný počet bodů. Soupeř pak tento výkon zopakoval ještě ve druhé a čtvrté směně, což se nám už nepodařilo dohnat. Odpálili Dvoumeťák odpálil Mates (2x), Johny, Maty, Alex a Laura (2x). Po metách jsme běhali velmi zdatně, ale zodpovědně.

Obrana se činila, Kuba, Johny a Alex si chytili luft, Mates s Matym spolehlivě out na 2. metě, Pepa s jistotou hlídal 1. metu … jen kdyby těch přehozů bylo méně. No co už, nervozita byla veliká. Na první zápas to nebylo špatné.

Beroun x Eagles U11 9:15

Tady došlo k malé obměně na postech – nová sestava se ukázala funkční, tak jsme si ji nechali až do konce turnaje.

Tohle byl velmi těžký soupeř (ostatně vyhrál celý turnaj). Ale My už jsme byli rozehraní, takže ač jsme nezvítězili, hráli jsme hezky. Změny v sestavě se vyplatily, chyb bylo méně. Pálka se zlepšila – ale byl problém dostat se na metu. Holt na Eagles se musí pálit hodně dozadu. V tomto zápase otevřel Pepa homerunovou síň slávy – hned v 1. směně poslal míč daleko předaleko a byly z toho 2 body. Lucce se zase podařilo zmást soupeře tak, že z toho získala metu navíc a poslala domů další bod. Alex si vybral slabší chvilku a byl SO ze stativu. Dvoumeťák odpálil Pepa a Kuba (2x). Agresivní baserunning se dařil.

Obrana: luft si připisuje Maty (hned dvakrát) a Pepa. Maty si střihnul samostatný out na 2. metě a dvě pěkné spolupráce s Kubou na spojce.

Beroun x SaBaT  5:14

Po hodinové pauze jdeme na posledního soupeře ve skupině. Ač obrana funguje, 3 směny bez bodu nejsou to, co potřebujeme.

Pálka stále obstojná, dvoumetový odpal si připisuje Kuba. Na metách jsme byli, ale soupeřova obrana byla dobrá.

V obraně „způsobil“ nejvíc outů Maty – buď přihrávkou na Pepu nebo chycením přihrávky od Kuby. Kuba tečoval běžce mezi druhou a třetí metou, Alex zkrotil ruku a pěkně přihrával Pepovi. Lufty jdou za Pepou a Matym.

Opět hodinová pauza a pak už poslední zápas s týmem z druhé skupiny.

Beroun x Klackaři 18:13

Piraně se nadechly do posledního zápasu a šly do toho naplno. Výsledkem byla bodová sklizeň, jakou už dlouho nepamatuji. Dvě směny s plným počtem bodů, krása.

Pálka: Pořád dobrý. Ruka nadhazovače stále neomylně sázela jeden dobrý balon za druhým. Lucka sice byla SO ze stativu, ale nevadí. Pepa si odpálil druhý homerun. Odpaly se většinou dostaly skrz vnitřní pole. Dvoumeťák má na kontě Alex. Opět agresivní běh po metách, tentokrát už to vedlo k vítězství.

Obrana troufám si říct bezchybná. Hrálo se na jistotu, klidné příhozy, dobré zpracování. Outy byly především zásluhou Pepy, který bezpečně pochytal příhozy Alexe, Lucky, Matese, Matyho, Laury … no prostě všech, kteří mu hodili míč. Kuba ve spolupráci s Matym zahráli out na 2. metě a pak vyděsili trenéry, když se po jednom míči hnali oba. Kuba sice křičel (a to dost nahlas), ale na poslední chvilku sebou radši plácnul na zem a Maty ve výskoku přes něj ten luft chytil. Fuj, až nám na lavičce zatrnulo. Kuba si pak napravil chuť tečí běžce. Lufty jdou za Kubou a Matym.

Pochvaly:

Kubovi za perfektní spojku – přestože ji hrát nechtěl, tak ji hrál velmi dobře

Pepovi za homeruny a výbornou hru na jedničce

Matymu za velmi dobře odehranou dvojku a rychlé nohy

Jirkovi za ohromnou snahu a zabíhání jedničky – i když se to nezdá moc, zachránil pár přehozů a zabránil tak soupeři v postupu

Johnymu za dobrý výkon v zadním poli, hodně dobré odpaly a rychlý běh na metách

Matesovi za dobře odchytaného catchera

Alexovi za neutuchající energii, výbornou pálku, rychlé nohy

Lucce za skvělý výkon na 3. metě – ač nováček, tak perfektně házela na jedničku a četla hru

Lauře za výkon na pálce, za dobré zadní pole a za výpomoc tam, kde bylo třeba

Marušce za rychlé nohy a snahu – nováčci to nemají jednoduché, ale bojovala statečně

Alexovi S. super special poděkování za úžasně odházený turnaj

Lence za couching první mety, organizaci všeho, co bylo zapotřebí a za podporu

Danovi za vedení zápisu, fotky a pomoc všude, kde bylo zapotřebí

Vítkovi za spoustu cenných informací, neustálé šíření pozitivního myšlení a neutuchající dobrou náladu

A ještě jednu věc musím vyzdvihnout … Během hry se Lexovi podařilo přihodit míč tak, že minul cíl a zasáhl jednu divačku do hlavy. Po směně se Lexa sebral a šel se jí omluvit. Klobouček dolů, Lexo, to jsem fakt nečekala.

- MB -

29.01.2018

Partneři

Algotech - Podnikové informační systémy Kooperativa pojišťovna

Zastřešující organizace

Město Beroun Česká baseballový asociace Česká softballová asociace MŠMT

Facebook Instagram

Copyright © 2023 - Piranhas Beroun - Kopírování obsahu a fotografií bez souhlasu autora je zakázáno - Tvorba www stránek