Finále CBL: Piraňky získaly stříbrné medaile

Finále CBL: Piraňky získaly stříbrné medaile

V sobotu 16. září se v Berouně na stadionu Lokomotivy konalo mezidivizní finále o konečné 14. až 20. místo Coachballové ligy U11. Po úspěchu piraněk na Interligovém turnaji na Hluboké bylo cílem se opět porvat o medailové umístění v turnaji.

Rozpis turnaje stanovil 30 min. zápasy s případnou dohrávkou, kde hrál každý s každým. Všechny týmy tak čekala pořádná porce 6 soutěžních utkání a pouze krátké přestávky mezi jednotlivými zápasy.

Protože se jednalo o turnaj v domácím prostředí, rozhodl jsem se nominovat všechny zdravé hráčky a poprvé povolat do týmu U11 Elišku Paškovou (roč. 2008). Celkem bylo k dispozici 13 děvčat. 

 

Piranhas dívky – Red Crayfish Rakovník 6 : 5

Piraňky jsou duchem ještě na snídani a než se rozkoukáme, prohráváme 0:4. Následně se holky kousnou a ve 2 směnách postupně otáčejí výsledek na 5:4 (bodují Linda, Petra, Róza, Eva a Julča). V poslední směně soupeř srovná na 5:5, ale naše dohrávka je úspěšná a Verča dobíhá vítězný bod po odpalu Matyldy. Na 6 našich bodech v tomhle zápase se podílel celý tým. Všechny hráčky buď nějaký bod doběhly anebo stáhly svým odpalem.

P – Julča, C – Eva, 1B – Petra, 2B – Matylda, 3B – Eliška M., SS – Linda, LF – Laura, CF – Róza, RF - Verča

 

Eagles Praha – Piranhas dívky 7 : 2

Stejný soupeř jako na Hluboké před 14 dny (prohra 1:8). Hned v 1. směně se po třímetovém odpalu Lindy ujímáme vedení 2:1 (Róza a Linda). Bohužel ve druhé směně přichází jedna ze slabších chvilek na turnaji a Eagles po opakovaných chybách naší obrany otáčí 6 body na 7:2. V poslední směně už body nepřidává žádné družstvo. Světlým momentem v obaně jsou 2 chycené lufty Laury na 3. metě. Hráčkou zápasu je Linda za doběh a 2 stažené body.

P – Verča, C – Áďa, 1B – Matylda, 2B – Róza, 3B – Laura, SS – Linda, LF – Natálka, CF – Eliška P., RF – Alex

 

Piranhas dívky – Joudrs Orange 8 : 7

Proti papírově slabšímu soupeři se rozhodnu zamíchat se sestavou a málem se nám to vymstilo. Po první směně vedeme 1:0 po doběhu Rózy, ale ve druhé směně přichází spousty chyb v obraně a soupeř otáčí na 3:6 (Alex a Áďa). Ve třetí směně nepouštíme soupeře ani na 1. metu a sami 2 body (Petra a Verča) snižujeme na 5:6. Naštěstí zůstávají ještě 2 min. do konce hrací doby, a tak přichází ještě jedna směna, kde sice dovolujeme soupeři jednou skórovat, ale na naší silné pálce třemi body (Róza, Eliška M. a Petra) otáčíme zápas. Hráčkou zápasu se stává Verča, která stáhla 3 body a z toho 2 posledním odpalem v zápase.    

P – Julča, C – Petra, 1B – Eliška, 2B – Róza, 3B – Alex, SS – Verča, LF – Eva, CF – Eliška P. a Natálka, RF – Áďa

 

SC Merklín – Piranhas dívky 3 : 10

Poprvé v historii nastupujeme v oficiální soutěži proti čistě dívčímu týmu. Po první směně je stav 1:1, když bod dobíhá Eliška M. Ve druhé směně se stav nemění. Laura chytá daleký odpal v zadním poli. Eliška M., Laura a Natálka přidávají ve 3. směně důležité 3 body a výbornou obranou držíme vedení 4:1. V poslední směně spustí holky pálkařský uragán a 6 body (Julča, Áďa, Linda, Eva, Róza a Laura) rozhodují o vítězi zápasu. Soupeř koriguje v dohrávce na konečných 3:10. Hráčkou zápasu byla Laura, která k chycenému luftu přidala 2 doběhy a 3 stažené body.

P – Eliška M., C – Eva, 1B – Matylda, 2B – Julča, 3B – Petra (od 2. směny Róza), SS – Linda, LF – Natálka, CF – Laura a Alex, RF – Áďa

 

Piranhas chlapci – Piranhas dívky 6 : 0

Předchozí 2 měření sil na CBL vyhrály holky. Pro oba týmy to byl klíčový zápas na cestě k vysněné medaili. Na pálce začínaly holky, ale díky Matymu, který chytil luft a následně outoval dotykem svoji sestru Rózu, se dostaly nejdál na 1. metu. Kluci byli v postupu na metách úspěšnější a 2 outy dotykem je zastavovala až Linda na spojce. Kuba Š. doběhl první bod zápasu a kluci se ujímají nejtěsnějšího vedení. V další směně přichází klíčový moment zápasu. Petra na pálce posílá odpal daleko do levého pole. Přestože to nikdo nečeká, tak Tomáš předvede svůj dosud nejlepší obraný zákrok v kariéře a chytá těžký luft. Holkám se nedaří přes bezchybnou obranu kluků dostat alespoň na 1. metu. Piraňky nechtějí prodat svou kůži zadarmo a v obraně hrají také bez chybiček. Třetí směna kopíruje tu druhou a ani jeden tým se nedokáže prosadit. Stav je stále 1:0. Přichází poslední směna. Linda – rána končí v Johnyho rukavici na spojce. Róza – odpal na spojce sbírá Johny a přihrávku posílá přesně do Kubovi rukavice na 1. metu. Laura – pěkný odpal do volného prostoru a obsazuje 2. metu. Na pálku jde Petra a všichni tuší, že pokud udělá stejný odpal jako v 1. směně je velká šance na vyrovnání. Odpal na konci vnitřního pole chytá opět perfektní Johny. V dohrávce "z povinnosti“ zvyšují piraně svoje vedení až na konečných 6:0. Kluci předvedli neskutečný výkon v obraně. Neudělali ani jednu chybu! Nad všemi vyčníval Johny, který se postaral o 5 outů z celkových 11, které zahrála obrana. Byl to krásný zápas a kluci zaslouženě vyhráli.

P – Julča, C – Áďa, 1B – Eliška M., 2B – Matylda, 3B – Eva, SS – Linda, LF – Laura, CF – Róza a Petra, RF – Verča

 

Piranhas dívky – Pasos Pardubice 12 : 1

Do posledního zápasu na turnaji jsme vstupovali s tím, že se chceme rozloučit důstojným výkonem a zabojovat ještě o co nejlepší umístění. V obraně se nám dařilo a i přes 2 soupeřovi odpaly do zadního pole jsme nedovolili Pardubicím v 1. směně skórovat. Na pálce se nám dařilo celý zápas, a tak jsme v každé směně přidávali porci bodů. 1. směna – 4 body Linda, Eva, Julča, Natálka, 2. směna – 3 body Linda, Julča, Natálka a 3. směna – 5 bodů Eliška P., Linda, Eva, Petra a Natálka. Soupeř v závěrečné směně zkorigoval stav na konečných 12:1. Eliška Pašková doběhla svůj 1. bod za U11. Dlouhé odpaly předvedly Linda, Natálka a Matylda, která se na pálce protrápila předchozími zápasy, ale tentokrát předvedla 2 dlouhé odpaly. Bodově neskutečně vyšel zápas Natálce, která ke svým 3 doběhnutým bodům přidala 5 stažených bodů, což je za 3 starty na pálce naprosto úžasný výkon! 

P – Verča, C – Petra, 1B – Matylda, 2B – Julča, 3B – Eva, SS – Linda, LF – Natálka, CF – Eliška P., RF - Alex

I před 4 výhry a 2 prohry to při zamotanosti výsledků už vypadalo na konečné 4. místo (ze 3 týmů se stejnou bilancí jsme měli nejhorší skóre ve vzájemných zápasech), ale poslední zápas na turnaji dopadl opačně než většina z nás očekávala a tak jsme skončili nečekaně na velmi lichotivém 2. místě. Škoda jen, že se to celé seběhlo na úkor piraních kluků, kteří si za svoje výkony taky tu placku zasloužili.

Závěrem bych rád poděkoval všem, kteří se podíleli na organizaci turnaje - Lence, Honzovi, Ladě a Renatě. Díky Petrovi a Jirkovi, že se ujali pro ně ne úplně snadných pozic u týmu holek. Díky Věrce za kočírování lavičky. Díky oběma Pavlům a Martinovi za tvorbu statistik, bez kterých bych těžko mohl psát tak podrobný článek. Díky Zuzce za výborný perník! Díky všem rodičům, kteří nám přišli fandit a podporovali svoje děti, i když se zrovna nedařilo.

Díky holkám, že na sobě makají a dělají nám tolik radosti!

 

Statistiky útoku:

Natálka - 8 startů na pálce (4 doběhy + 8 stáhnutých bodů), Linda 12 (6+4), Eliška M. 9 (3+4), Eva 12 (4+3), Laura 9 (2+4), Róza 11 (5+1), Petra 11 (4+2), Verča 11 (2+4), Julča 9 (4+1), Matylda 10 (0+4), Adélka 6 (2+1), Eliška P. 5 (1+1), Alex 6 (1+1)

Chycené lufty v obraně:

3x Eliška M., Julča a Laura, 2x Róza, 1x Matylda a Verča

-MM-

20.09.2017

Partneři

Algotech - Podnikové informační systémy Kooperativa pojišťovna

Zastřešující organizace

Město Beroun Česká baseballový asociace Česká softballová asociace MŠMT

Facebook Instagram

Copyright © 2023 - Piranhas Beroun - Kopírování obsahu a fotografií bez souhlasu autora je zakázáno - Tvorba www stránek