Piraní soustředění v Hluboké nad Vltavou 2017

Piraní soustředění v Hluboké nad Vltavou 2017

V průběhu horkého léta zavítalo do sportovního areálu v Hluboké nad Vltavou mnoho baseballových a softballových týmů, mezi nimi letos i Piranhas Beroun. Ideální podmínky pro trénink a pobyt dravých ryb umocnilo i počasí, které až do posledního dne poskytlo vskutku ideální příležitost pro sportovní a táborové vyžití.

Cílem sportovní části soustředění bylo nejen zlepšit své dovednosti a týmového ducha, ale také připravit se na podzimní vrchol sezóny a začít s novými dovednostmi, jako je baseballový a softballový nadhoz, který je předpokladem pro vstup do soutěží ve vyšších věkových kategoriích U11 a U13. Soustředění se zúčastnilo 23 dětí průřezově ze všech sestavených týmů, tedy U7, U9, U10 a U11.

Po úvodních trénincích měly malé piraně možnost shlédnout extraligové utkání softballu žen mezi Žraloky Ledenice a Kotlářkou Praha. Po zápase pak proběhla diskuse s hráčkami a došlo i na focení a podpisovou akci. Takto motivované piraně se plně pustily do dalších tréninků a přípravných zápasů. V průběhu týdne na Hluboké absolvovali zápasy s kladenskými Miners, mladými Žraloky z Ledenic a také místním baseballovým týmem Sokol Hluboká, který vede Ondra Konvalinka, současný reprezentační trenér baseballu kategorie U12. Ondra se také zúčastnil dvou tréninků chlapců a pomohl diskusí i pohledem zkušeného trenéra s přípravou do další sezóny, včetně tréninku nadhozu. Také dívky začaly s tréninkem softballového nadhozu a zde významně pomohl v začátcích Jonáš Hajný, český reprezentant, extraligový hráč a nadhazovač softballového týmu Žraloci Ledenice.

Celý týden byl naplněn sportem, ale také táborovým programem, návštěvou zoologické zahrady, místního koupaliště, noční bojovou hrou i letním řáděním na trampolíně, ve venkovní posilovně nebo hřišti pro plážový volejbal.

Kluci a holky si své soustředění opravdu užili a dobrý dojem nezkazila ani bouřka a přívalový déšť, který poslední noc vyplavil několik stanů a způsobil promočení zbytku čistých věcí před návratem domů.

Piraně jsou připravené na podzimní vrchol sezóny i na další výzvy, které je v následujících měsících čekají.

- JP - 

30.08.2017

Partneři

Algotech - Podnikové informační systémy Kooperativa pojišťovna

Zastřešující organizace

Město Beroun Česká baseballový asociace Česká softballová asociace MŠMT

Facebook Instagram

Copyright © 2023 - Piranhas Beroun - Kopírování obsahu a fotografií bez souhlasu autora je zakázáno - Tvorba www stránek