Piraňky braly na Interlize bronz

Piraňky braly na Interlize bronz

Po letní přestávce vstoupil do podzimní části sezóny jako první dívčí tým U10, který získal možnost startu na Interligovém turnaji U9 v Hluboké nad Vltavou. Osm holek v sestavě Piraněk doplnili Tomáš Tarant a Matyáš Plaub.

Ve skupině jsme se mohli těšit na týmy Jablonce, Kotlářky a domácí Hluboké. Cílem byl postup ze skupiny (postupoval 1. a 2. tým ve skupině) a bojovat o 3 nejlepší příčky na turnaji.

 

Piranhas – Blesk Jablonec 9 : 0  kontumace

Od 10:00 se pečlivě rozcvičujeme, ladíme sestavu, ale v době začátku zápasu (11:00) soupeř nikde. Po marném 15 min. čekání se rozdělujeme na 2 týmy. Zapojujeme tatínky v zadním poli a sehráváme zápas alespoň mezi sebou. Do tabulky si připisujeme kontumační vítězství 9:0.

 

Kotlářka Praha – Piranhas 5 : 8

Zápas začínáme na pálce 2 strikeouty. Přesto se ujímáme v první směně vedení 2:0, po dvoumetovém odpalu Julči dobíhají pro bod Eva a Laura. Ve druhé směně zvyšujeme až na 5:0, když třímetovým odpalem se prezentuje Tomáš. Obrana dělá rychlé 3 outy. Ve třetí směně přidáváme další 2 body a tak zbytek zápasu je spíše formalitou. Soupeř nakonec snižuje na konečných 5:8.

P – Verča, C – Áďa, 1B – Eliška, 2B – Julča, 3B – Eva, SS – Linda, LF – Tomáš, CF – Laura, RF – Róza

 

Piranhas – Sokol Hluboká 2 : 13  

Soupeř nám hned od začátku ukazuje, kdo je favoritem zápasu. Dostáváme na úvod plný počet 5 bodů. Odpovídáme pouze bodem Lindy. Ani další průběh nám nedovoluje se vrátit do zápasu a po druhé směně je stav 2:9. Druhý náš bod připisuje Eliška. Světlé momenty zápasu zažíváme v obraně, kde chytáme 2 outy v zadním poli. Verča si tak připisuje vítězství v soutěži - 1. chycený luft piraňkou v zadním poli v roce 2017. Přes porážku postupujeme z 2. místa ve skupině do play-off.

P – Julča, C – Eva, 1B – Eliška, 2B – Róza, 3B – Áďa, SS – Linda/Laura, LF – Tomáš, CF – Maty, RF – Verča

 

Semifinále: Eagles Praha – Piranhas 8 : 1

Favorit je jasný, ale jdeme do zápasu s tím, že se chceme porvat o finále. Začínáme na pálce a v 1. směně se nám nedaří obsadit ani 1. metu. Soupeři oplácíme chyceným luftem Elišky a 2 outy Julči na 2B.  V další směně se nám podaří postupně obsadit 3. metu, ale bod nám není opět souzen. Naše výborná obrana a chycený luft Laurou na LF drží skóre po 2. směně na 0:0. Ve 3. směně se ujímáme nejtěsnějšího vedení po doběhu Matyho, ale víc nám soupeř nedovolí. Naopak my si vybíráme nejslabší směnu na turnaji a sérií chyb dovolujeme soupeři jít do rozhodujícího vedení 5:1. V dalších dvou směnách už se nám nepodaří skórovat a soupeř ještě navyšuje skóre na konečných 8:1.

P – Verča, C – Tomáš, 1B – Eliška, 2B – Julča, 3B – Eva, SS – Linda, LF – Laura, CF – Maty, RF – Róza

 

O 3. místo: Piranhas – Tempo Praha 6 : 5 v nastavení

Odhodlání týmu získat 3. místo i po prohře s Eagles je obrovské. Vyhráváme los a můžeme začít v obraně. První odpal a Linda chytá luft. Bohužel následuje jedna větší chyba na 1. metě, která znamená, že se nedokážeme vymanit z tlaku soupeře, který dává postupně 3 body. Naštěstí se nám daří na pálce a po dobězích Lindy, Rózy a Evy srovnáváme na 3:3. Ve druhé směně oba týmy přidávají bod. Za nás dobíhá Eliška. Naše obrana je od 3. směny pevná a nedovoluje soupeři skórovat. Ani nám se v tu dobu nedaří na pálce a ve 3. a 4. směně se nedostáváme ani na 1. metu. V 5. směně zahráváme 3 rychlé outy, kdy se daří zejména Róze ve spolupráci s Eliškou. Víme, že jdeme do dohrávky na pálku a máme mečbol. Jen potřebujeme doběhnout jeden bod. Eliška na pálce – chycený luft, Tomáš – se po svém odpalu dostává po přehozech v poli až na 3. metu. Trenér soupeře si bere oddechový čas a vymýšlí strategii jak nás zastavit. Maty – chycený luft. Je to na Lindě, ale ta je out na 1. metě. Drama pokračuje, jdeme do prodloužení. Hřiště obklopí hráči ostatních týmů a povzbuzují hlavně tým Tempa. Tempu se po 2 odpalech daří obsadit 2. a 3. metu. Po dalším odpalu chytá Linda (SS) míč a outuje dotykem běžce z 2. mety. Soupeř jde do vedení běžcem ze 3. mety. Další odpal sbírá Eliška a dělá out na 1. metě. Třetí out v zápětí řeší Eva chyceným luftem. Jdeme na pálku a potřebujeme dát alespoň bod, aby se pokračovalo. Róza – out na 1. metě. Eva – odpaluje dvoumetový odpal, ale soupeř dělá chybu při přehozu 2. mety a Eva dobíhá k naší veliké radosti až na domácí metu. Je vyrovnáno. Laura – pálí jednometový odpal, ale soupeř přehazuje hráče na 1. metě a Laura jde až na 3. metu. Julča – tvrdě pálí k druhé metě a Laura dobíhá vítězný bod.

P – Julča, C – Áďa, 1B – Eliška, 2B – Róza, 3B – Eva, SS – Linda, LF – Laura, CF – Maty, RF – Verča

 

Holky i kluci zaslouží vyzdvihnout jak makali celý turnaj. Prezentovali jsme se hodně kolektivním výkonem, kde nikdo nevynikal. Zápasy jsme všichni společně hodně prožívali a bojovali jsme o každý bod i za nepříznivého stavu.

Závěrem bych rád poděkoval všem rodičům za pomoc a jejich maximální nasazení. Speciální díky patří Jirkovi za odházení všech 4 zápasů!

 

Statistiky útoku:

Eliška - 8 startů na pálce (3 doběhy + 2 stáhnuté body), Eva 10 (3+2), Linda 11 (2+3), Maty 8 (2+2), Laura 9 (2+2), Róza 11 (2+2), Julča 10 (1+3), Tomáš 8 (1+1), Verča 9 (1+0), Áďa 8

Chycené lufty v obraně:

3x Eva, 2x Eliška, Laura, Linda a Verča, 1x Áďa, Julča, Maty a Róza

 

Fotky z turnaje jsou zde. Za fotky děkujeme paní Svobodové (babička Rózy a Matyho).

-MM-

03.09.2017

Partneři

Algotech - Podnikové informační systémy Kooperativa pojišťovna

Zastřešující organizace

Město Beroun Česká baseballový asociace Česká softballová asociace MŠMT

Facebook Instagram

Copyright © 2023 - Piranhas Beroun - Kopírování obsahu a fotografií bez souhlasu autora je zakázáno - Tvorba www stránek