Piraně táhly na Prahu

Piraně táhly na Prahu

Výletní počasí přivítalo v sobotu 20. 5. hned 10 týmů v dalším turnaji Coachballové ligy U11 divize Západ v areálu pražských Joudrs. Turnaje se zúčastnily i oba týmy Piranhas Beroun.

Piraní kluci nastoupili hned v prvním zápase proti jednomu ze čtyř týmů Joudrs, proti Joudrs Orange, papírově slabšímu soupeři. Až do poslední směny nedovolili soupeři dobrou hrou v obraně žádné body, naopak výbornou hrou v útoku navyšovali v průběhu zápasu svoje vedení. Díky několika chybám v poslední směně povolili soupeři snížit na celkových 14:6. V druhém zápase, v poobědovém útlumu, naopak narazili na nejsilnější tým Joudrs a zároveň i na celkového vítěze turnaje, na Joudrs Abafundi. Slabší chvíle v útoku se nakonec projevila na vysokém skóre a prohře 1:16.

S vyrovnaným soupeřem (Most) následně sehráli dramatické utkání o umístnění ve skupině. Strhující utkání nakonec skončilo radostněji pro Most v poměru 2:4. V dalším utkání s Tempem Titans piraní kluci nepustili zápas do dramatické přestřelky a jistým výkonem udrželi třetí místo ve skupině výhrou 10:6. V posledním zápase o 5. místo byl nakonec úspěšnější Patriots Liberec a zvítězil 14:3.

Čísla z útoku kluci:

Doběhy (body) – 6x Alex, Jakub Š., a Maty, 4x Johny a Pepa, 2x Matěj, 1x Tobík

Stažené body – 7x Jakub Š., 5x Alex, Johny a Mates, 2x Jakub F., Maty a Pepa, 1x Tobík

Piraňky nastoupily v úvodním utkání proti Chomutovu a nebyla to pěkná podívaná. Soupeř je favoritem soutěže na celkové vítězství a nepustil za 3 směny holky na 1. metu. Naopak soupeřovy projektily nacházely mezery v zadním poli. Výsledek 0:15.

Ve druhém zápase proti Joudrs Speare (začínající hráči Joudrs) se dokázaly holky prosadit a po 2. směně vedly s přehledem 11:0. Situaci si zkomplikovaly v poslední směně, kde dovolily soupeři snížit na 5:11.

Proti Joudrs Navy se nám dařilo obsazovat první metu, ale naše odpaly na vynikající soupeřovu spojku ukončovaly život běžců na 2. metě. Nakonec se v poslední směně podařil Lindě doběhnout jeden bod, ale i tak z toho byl druhý výprask na turnaji 1:13.  

V posledním zápase ve skupině jsme se chtěly poprat s Patriots Liberec o 3. místo ve skupině a možnost zahrát si proti piraním klukům o konečné 5. místo. Slušná pálka nám zajistila 5 bodů za 2 směny, ale hra v obraně se nám sesypala a vyrovnanému soupeři jsme podlehly 5:11.

V závěrečném zápase o konečné 7. místo jsme nastoupily proti Tempo Titans. Ve velmi vyrovnaném utkání rozhodli o výsledku rozhodčí, kteří ve druhé směně nejdříve nesmyslně rozhodli o outu Rózy na 2. metě (nejednalo se o nucený postup a out dotykem určitě nenastal) a následně po debatách ukončili předčasně utkání. Těsná prohra 4:5 a pocit křivdy vehnal do tváří holek spousty slz.

Čísla z útoku holky:

Doběhy (body) – 6x Linda, 5x Róza, 4x Lili, 2x Adélka, 1x Alex, Eliška, Eva, Laura a Matylda

Stažené body – 5x Lili, 4x Eliška, Linda, Róza, 2x Laura, 1x Adélka, Eva a Matylda

Celkově piraní kluci obsadili 6. místo a v tabulce Coachballové ligy U11 divize Západ se dělí se stejným počtem bodů o 8. místo s týmem Piranhas - dívky. Celý turnaj byl pro všechny hráče a hráčky, jejich rodiče a trenéry další možností k setkání, společným diskusím i měření sil v rámci rozvoje našich dovedností.

Heroický výkon na turnaji předvedli Míša a Jirka. Míša odkoučovala 9 zápasů na 3. metě a po turnaji nemohla ani chodit. Jirka zase odházel 8,5 zápasu a jeho ruka určitě taky nebyla v nejlepší kondici. Od zápisu do kroniky rekordů je dělilo jen to, že zápasy o umístění hráli kluci a holky současně :-).

Dopoledne mezi prvním a druhým zápasem dívek se zranila Petra, z toho co vypadalo jako podvrknutý kotník, se vyklubala vlasová zlomenina holení kosti a vynucená několika měsíční absence. Petře přejeme brzké uzdravení, aby se mohla co nejdříve vrátit mezi nás.

-JP- a -MM-

24.05.2017

Partneři

Algotech - Podnikové informační systémy Kooperativa pojišťovna

Zastřešující organizace

Město Beroun Česká baseballový asociace Česká softballová asociace MŠMT

Facebook Instagram

Copyright © 2023 - Piranhas Beroun - Kopírování obsahu a fotografií bez souhlasu autora je zakázáno - Tvorba www stránek