Piraně kousek od SuperCupu

Piraně kousek od SuperCupu

Po všech stránkách parádní víkend je za námi. Vyšlo nám snad úplně všechno. Počasí bylo nádherné, baseball velmi pohledný, soutěže Masters taky dopadly podle očekávání.

V sobotu 13. května jsme se sešli v areálu pražského SaBaTu. Dvanáct statečných dorazilo včas a přivezlo si sebou obstojnou fanouškovskou základnu. Zásobovací oddíl nezklamal a zajistil mezizápasový raut.

Piranhas - Miners 9:4

Do prvního zápasu jsme nastoupili proti kladenským Miners. Na pálce se oba týmy trápily, ale doháněly to výtečnou obranou. Piraním se dařilo o něco více a zápas dopadl v jejich prospěch.

Piranhas - Joudrs 0:19

Po hodinové pauze nás čekali hráči z Joudrs. Víme, že jsou dobří, ale takový nářez jsme od nich nikdy nedostali. Ale protože Joudrs skončili na celém turnaji na 2. místě, není se co divit. Každopádně 5 chycených luftů v tomto zápase je hodně slušný úspěch – tady zazářil Maty, který předvedl, že když chce, tak má ruku jako Saxana.

Piranhas - Kotlářka 1:12

Opět hodina pauza a šup do dalšího zápasu, tentokrát proti Kotlářce. Trenéři slíbili hráčům, že když vyhrají, skočí při závěrečném nástupu na zem a ušpiní si kalhoty. Luftskóre se ještě zvýšilo, celkem 6 outů ze vzduchu Piraně zahrály. Niki zjistila, k čemu jsou dlouhé nohy a parádním sprintem si pro lufta doběhla. Až do poloviny zápasu byl stav velice těsný, pak se Kotlářce zadařilo na pálce a svůj náskok už udržela. Všechny potěšil trenér Kotlářky Pavouk, který za námi přišel, hráče pochválil a přiznal se, že se nás jeho tým bál. Berounští trenéři však odjížděli s čistými kalhotami.

Tím pro nás sobotní část skončila a jelo se domů, do Berouna, do sprch, do postýlek.

V neděli 14. května nás čekal zápas o 5. místo a pak dovednosti Masters.

Piranhas - SaBaT 5:3

V souboji o 5. a 6. místo jsme se potkali s místním SaBaTem. Slib o kalhotách platil i pro tento zápas a i proto Piraně bojovaly jako … no jako Piraně. Pálka se zlepšila, běžci pečlivě vnímali pokyny koučů a obrana byla prostě neuvěřitelná. Na středu zabojoval Alex a spolu s Eliškou odchytali 4 lufty. Rybkám se podařilo vytvořit si malý náskok a udržely ho až do konce. Tímto vítězstvím si Piraně zajistily průběžné 5. místo a trenérům špinavé kalhoty. Hurá!

Dovednosti Masters se skládají ze čtyř disciplín: hod do dálky, odpal ze stativu do dálky, homerunového běhu a souhry v poli. Všechny dovednosti jsme nacvičovali a dřeli na soustředění v Louňovicích. Výkon Piraní v soutěži byl přesně takový, jaký měl být a pojistil pro berounské hráče celkové 5. místo.

Výsledky dovednostních soutěží naleznete zde.

Do SuperCupu postupují 4 první týmy z turnaje – Piraně tedy skončily na prvním nepostupovém místě a byly nejlepší ze všech mimopražských týmů. Oproti loňskému roku je to obrovský posun vpřed a těší nás i uznání a respekt ostatních týmů.

Kdo se podílel na výkonech na Sříbrném Superpoháru:

Alex (P, CF), Eliška M.(1B), Eva (3B), Julča (CF, P), Kuba Š. (LF, C), Linda (SS), Mates (C), Maty (2B), Niky (RF, SS), Pepa (3B), Róza (RF) a Verča (CF)

Pár čísel na závěr:

Chycené lufty v obraně - 6x Alex, 3x Pepa, 2x Eliška a Maty, 1x Julča, Kuba, Mates a Niky (celkem 17x což je více jak 4 na zápas!)

Doběhnuté body (R) - 3x Kuba, 2x Alex, Eliška, Mates, Maty a Niky, 1x Julča a Linda

Stažené body po odpalech (RBI) - 5x Alex, 3x Kuba a Maty, 2x Linda, 1x Niky a Pepa

-MB-

17.05.2017

Partneři

Algotech - Podnikové informační systémy Kooperativa pojišťovna

Zastřešující organizace

Město Beroun Česká baseballový asociace Česká softballová asociace MŠMT

Facebook Instagram

Copyright © 2023 - Piranhas Beroun - Kopírování obsahu a fotografií bez souhlasu autora je zakázáno - Tvorba www stránek