Piraně na Blaníku

Piraně na Blaníku

První květnový víkend byl prodloužený o státní svátek a tak dravé ryby z Berouna využily času a vyrazily na soustředění. Kam jinam, než na inspiraci k blanickým rytířům. „Jsou tam a čekají …“ J. Všechno se odehrálo v areálu rekreačního střediska Blaník nedaleko Louňovic a také na hřišti ve Vlašimi. Zdejší baseballový a softballový klub pomohl vyřešit svízelnou situaci s povrchem na hřišti rekreačního střediska a nabídl příhodné podmínky k tréninkům i přípravnému turnaji, kterého se zúčastnil kromě týmů U11 a U10 Piraní i tým U10 pražských Joudrs.

Soustředění se zúčastnilo celkem 26 dětí, z toho 13 dívek a 13 chlapců, všichni trenéři a také někteří rodiče, kterým patří dík za pomoc s organizací v průběhu soustředění.

Nakonec nám přálo počasí, dobrá nálada a chuť do hry. Za dobu strávenou na Blaníku jsme si stihli říct něco málo k teorii pálkovacích sportů, praktický trénink dovednostních disciplín jednotlivců i vyzkoušet si různé herní situace. Náplní společně strávených dnů nebyl jen baseball, ale i další sportovní a volnočasové aktivity, včetně noční bojovky.

Velkou pomocí byl příjezd Vojtěcha Albrechta, trenéra ženské reprezentace, prvoligového ženského týmu Storms a také výkonného ředitele české softballové asociace. Pomohl v diskusi k metodice odpalu, souhry v poli i v celkovému přístupu k tréninku mladých berounských nadějí. Pod jeho vedením proběhl jeden z připravených tréninků.

Za tři dny na Blaníku jsme společně odvedli spoustu práce, odtrénovali více než 13 hodin, naučili se spoustu nových věcí a posunuli naše dovednosti v tréninku i samotné hře zase o kus dál. S kamarády z Joudrs jsme odehráli velmi dobrý přípravný turnaj a všichni se těšíme na další společné akce a na nejbližší turnaje, kde budou moci ukázat, jak jsme se zlepšili.

Cíl, který jsme si dali, byl určitě splněn. Posílili jsme týmového ducha, zažili spoustu legrace a poznali hodně nových kamarádů. Snad jen dva citáty, které zazněly od účastníků zájezdu:

  • Sobota ráno, 6:00 hodin, pokoj mladších kluků: „Zaklepej na zeď na holky, ať vstávají! Co blbneš, tam ne, tam spí Míša, na druhou stranu …“
  • Cesta na Blaník v autě, pátek 18:00 hodin: „Kluci, já mám iQ = 0,01 protože pořád jenom jím“. Druhý kluk: „To opravdu není mnoho“ Třetí kluk: „je 18:00 a už Ti hrabe, radši si něco sněz“. :-D

Go Piranhas !!!

- JP - 

16.05.2017

Partneři

Algotech - Podnikové informační systémy Kooperativa pojišťovna

Zastřešující organizace

Město Beroun Česká baseballový asociace Česká softballová asociace MŠMT

Facebook Instagram

Copyright © 2023 - Piranhas Beroun - Kopírování obsahu a fotografií bez souhlasu autora je zakázáno - Tvorba www stránek