Nové piraní týmy U11 se představily proti Plzni

Nové piraní týmy U11 se představily proti Plzni

Piraní kluci to rozjeli

V přípravném turnaji na novou sezónu,  který proběhl 19. 2. 2017 v Berouně, se poprvé představil i tým Piranhas U11 chlapci a byla to premiéra velmi úspěšná. Jedenáctku statečných tvořily především ročníky 2007 a 2008, doplněné o 2 hráče ročníku 2006.

V cenné přípravě nejprve změřili piraní kluci síly s vlastními klubovými spoluhráčkami, Piraňkami U11. V tomto nelítostném (někdy i sourozeneckém) souboji obstáli s výsledkem 7:1. V druhém zápase porazili v nastavené hře (po výsledku 6:6 v základní hrací době) tým U10 Plzeň výsledkem 11:10 a v posledním zápase podlehli favorizovanému týmu U11 Plzeň výsledkem 1:17.

Celkové druhé místo v přípravném turnaji a získané zkušenosti určitě pomohou v motivaci tohoto týmu na nadcházející sezónu. To, co rozhodlo o úspěchu byly nejen dobré individuální výkony všech hráčů a jejich zlepšení v útoku i obraně, ale i celková souhra, bojovnost a snaha dobře si zahrát.

-JP-

DSC_7879

Piraňky to rozbalily až v posledním zápase

Premiérově se na turnaji představil i druhý náš tým v kategorii U11 Piranhas dívky. Nově sestavené družstvo piraněk bude teprve hledat svou herní tvář, ale už na první přípravě holky naznačily, že se s nimi bude muset počítat.

I přes absenci několika hráček (Julča, Niky a Verča) bylo k dispozici 13 děvčat. Je čas přípravy, a tak většina dostala příležitost zahrát si ve vnitřním i zadním poli.

V prvním derby zápase proti piraním klukům se holkám nedařilo v obraně ani v útoku. Pro jediný bod doběhla Lili. Klukům se naopak dařilo, a tak si zaslouženě dokráčeli pro vítězství 7:1. V zápase proti týmu Plzeň U11 to byla hra kočky s myší. Stav po 4. směnách byl 19:0 ve prospěch Plzně. Obrana se nám úplně rozpadla a v útoku jsme měli ze 14 startů hned 6x strikeout. Po studené sprše se holky semkly a nastoupily do posledního zápasu s odhodláním porvat se o výhru proti týmu Plzeň U10. Hned na úvod zápasu přišel pálkařský uragán. Prvních 6 odpalů znamenalo 5 doběhů a 0 outů, a protože se holky probudily i v obraně, nepustily soupeře od 2. směny do hry. Vítězství v poměru 12:5 bylo sladkou odměnou za víkendové snažení. Body získaly Linda 2, Lili 2, Matylda 2, Róza 2, Eva 2, Alex a Laura.

Turnaj byl pro nás výbornou prověrkou. Vyzkoušeli jsme si několik variant sestavy v obraně. Holky poznaly, že mají ještě veliké rezervy a že do zahájení sezóny je potřeba pořádně zamakat. Věřím, že na začátek sezóny (8. dubna v Chomutově) budeme kvalitně připraveni.

-MM-

DSC_7849

Fotodokumentace z akce od Dana Šabíka je zde.

24.02.2017

Partneři

Algotech - Podnikové informační systémy Kooperativa pojišťovna

Zastřešující organizace

Město Beroun Česká baseballový asociace Česká softballová asociace MŠMT

Facebook Instagram

Copyright © 2023 - Piranhas Beroun - Kopírování obsahu a fotografií bez souhlasu autora je zakázáno - Tvorba www stránek