22_20240108_130110.jpeg
33_20240513_133134.jpg

Žákyně se v Lize kadetek neztratily

Druhý květnový víkend pořádal náš klub 2. kolo Ligy kadetek regionu západ a tým Piranhas Beroun, složený převážně z našich žákyň, zde obsadil 2. místo.

V Radotíně se ve dnech 11.5.- 12.5.2024 sešly týmy kadetek Storms Řepy, Vampiers Merklín, Miners Kladno, Slavia Boars Plzeň a domácí Piranhas Beroun, aby zde odehrály druhé kolo Ligy kadek.

Naše hráčky vkročily do turnaje proti týmu Storms Řepy opatrně a první dvě směny se sžívaly s větším míčem a delší nadhazovací vzdáleností. Soupeř se ujal vedení 0:1, pak 2:3, nicméně 5 doběhů ve čtvrté směně a 3 v páté směně stanovilo konečné skóre 10:3 ve prospěch Piranhas Beroun. Druhý zápas se už našemu týmu vyvedl méně a hráčky jako by měly problém strávit porci pizzy, kterou měly k obědu. Pozdější vítěz turnaje Miners Kladno se ujal vedení a po páté směně vedl 5:0. Piranhas Beroun pak v šesté směně dokázal pouze korigovat výsledek na konečných 5:2 a zakončil první hrací den.

V neděli už naše hráčky ani v jednom zápase nezaváhaly. Nejprve porazily tým Slavia Boars Plzeň v poměru 7:4 a v posledním zápase turnaje si vítězstvím 9:2 nad Vampiers Merklín zajistily v turnaji konečné druhé místo.

Na turnaji se představily nejen hráčky, ale v roli rozhodčích si poprvé zkusili rozhodovat softballový zápas i Jonáš Homola a Filip Staněk a oba obstáli velmi dobře. Celkově se turnaj vyvedl a kromě hráček a již jmenovaným rozhodčím patří dík i pořadatelům a ostatním rozhodčím z řad našeho klubu.


Konečné pořadí 2. kola Ligy kadetek – západ

  1. Miners Kladno
  2. Piranhas Beroun
  3. Vampiers Merklín
  4. Storms Řepy
  5. Slavia Boars Plzeň