22_20240108_130110.jpeg
19_20240227_083729.jpg

Žákyně potřetí vítězí na Trutnovské Dračici

Poslední únorový víkend vyjely žákyně Piranhas Beroun tradičně do Trutnova, kde se zúčastnily 12. ročníku turnaje Trutnovská Dračice.

Poslední únorový víkend vyjely žákyně Piranhas Beroun tradičně do Trutnova, kde se zúčastnily 12. ročníku turnaje Trutnovská Dračice, tentokrát s mezinárodní účastí. Kromě našeho týmu, přijaly pozvání domácích HSM Trutnov i týmy Storms Řepy, Joudrs Praha, SaBaT Praha, Pasos Pardubice a z Polska přicestovaly hráčky týmů Centaury Warszawa a Softball Krośniewice. Dohromady tedy osm účastníků rozdělených do dvou skupin po čtyřech.

A protože se tradice mají dodržovat, tak i letos Piraňky cestovaly vlakem a ubytovaly se v místní ubytovně. Trutnovská Dračice je oblíbený turnaj žákyň, ze třech předchozích účastí zde dvakrát zvítězily (v letech 2020 a 2023), takže nebylo překvapením, že naše hráčky byly považovány za favoritky turnaje. Turbosoftball se řídí trochu jinými pravidly než softball, počet autů ve směně není omezen a hraje se zde na čas: 4 směny po 4 minutách. Tomuto je třeba přizpůsobit i taktiku, zejména v obraně, a to se nám od začátku dařilo. Nejdříve Piraňky porazily tým Centaury Warszava, následně si poradily i s domácími HSM Trutnov a po vítězství nad Storms Řepy vyhrály svoji skupinu. V play off pak naše žákyně dvakrát porazily Pasos Pardubice a ve finále si zajistily zlaté medaile výhrou na týmem SaBaT Praha. Celkově tedy Piraňky šestkrát 6 s celkovým skóre 220:80 a prodloužily tak vítěznou sérii na Dračici na 17 zápasů.

Trutnovská Dračice opět potvrdila svou pověst jednoho z nejzábavnějších přípravných zimních turnajů. Holky si užily spoustu zábavy a utužily týmového ducha. Pokud nás pořadatel pozve, určitě se do Trutnova příští únor rádi vrátíme.

1.Piranhas BerounCentaury Warszawa

46:13

2.Piranhas BerounHSM Trutnov34:10
3.Piranhas BerounStorms Řepy42:17

ČF

Piranhas BerounPasos Pardubice26:17

SF

Piranhas BerounPasos Pardubice32:13
FPiranhas BerounSaBaT Praha40:10