22_20240108_130110.jpeg
26_20240414_210712.jpg

Sobota plná vitamínů

V sobotu 13. dubna se smíšený tým žákyň, žáků a kadetů v rámci přípravy na letní sezónu zúčastnil turnaje ve Softball Slowpitch v Chomutově.

V sobotu 13. dubna se smíšený tým žákyň, žáků a kadetů v rámci přípravy na letní sezónu zúčastnil turnaje ve Softball Slowpitch v Chomutově. Pořadatel se rozhodl ozvláštnit hru o speciální prémii: doběhnutý bod byl týmu započítán až poté, co úspěšný běžec snědl misku ovoce či zeleniny dle vlastního výběru, a to do 30 sekund od vyhlášení třetího autu. Zrádnost tohoto zdraví prospěšného pravidla se ukázala v zápasech, kdy se nám podařilo soupeřům nadělit hodně bodů a někteří hráči museli spořádat za zápas dvě i více misek plných vitamínů.

V Chomutově se v sobotu sjelo 8 týmů, které se dopoledne utkaly ve dvou skupinách systémem každý s každým. Odpoledne pak následovaly zápasy o umístění. V naší skupině jsme nejprve prohráli s domácím týmem Beavers Chomutov Orange v poměru 2:3. Bohužel jsme doplatili na to, že soupeř už odehrál jedno utkání a nám trvalo dvě směny, než jsme se srovnali s pomalým nadhozem. Pak již následovaly dvě jasné výhry proti Spectru Praha (14:5) a Pasos Pardubice (10:1).

Ve skupině jsme tedy obsadili druhé místo a odpoledne nás čekal zápas o třetí místo proti Beavers Chomutov Black. Ve vyrovnaném utkání dominovala především obrana obou týmů, zápas měl spád a diváci se bavili. Domácí tým ve třetí směně dvakrát bodoval, jeden bod sice nebyl započítán kvůli nedojedení ovoce v časovém limitu, ale i tak jsme přes veškerou snahu nebyli schopni stav vyrovnat. Když pak chomutovští v páté směně přidali druhý bod, zajistili si třetí místo a nám připadlo konečné čtvrté místo.

Ve finále se střetl druhý tým domácích Beavers Chomutov Black se slowpitch „specialisty“ Waynes Pardubice. Pardubičtí nakonec své zkušenosti zúročili a po výhře 6:2 se stali celkovými vítězi turnaje.

Konečné pořadí:

1.

Waynes Pardubice

2.

Beavers Chomutov Orange

3.

Beavers Chomutov Black

4.

Piranhas Beroun

5.

Tempo Praha

6.

Pasos Pardubice

7.

Spectrum Praha

8.

Joudrs Praha