Související zápasy

Piranhas Beroun
41_20240528_133109.jpg

Decibely, Vzteklina a Finále v Superlize žákyň

Žákyně si o víkendu 25.5.-26.5.2024 připsaly již druhé letošní vítězství na turnaji Superligy žákyň a po jarní části sezóny vedou s devatenácti body průběžnou tabulku soutěže.

V pořadí třetí kolo Superligy žákyň se tentokrát uskutečnilo v Krči na hřišti Eagles Praha. Navzdory předpovědi počasí, která hlásila deštivý víkend, vládlo v areálu až přímořské počasí s vysokými teplotami a vysokou vlhkostí vzduchu.

Hráčky Piranhas Beroun čekal hned první zápas turnaje s domácími Eagles. Přes vysoké vítězství 10:1 jsme nemohli být spokojeni s výkonem týmu na pálce. Hráčky se na mety dostávaly spíše díky chybám obrany a odpalům z tossu, než kvůli agresivnímu přístupu k pálení. V obraně však Piraňky hrály zodpovědně a za celý zápas se na metu dostaly pouze 4 soupeřky.

Náš druhý sobotní soupeř byl tým Kotlářka Praha. Do tohoto zápasu jsme vkročili relativně dobře a po první směně Piraňky vedly 3:2. Pak ovšem přišla naprostá ztráta energie, koncentrace na zápas a vůle zvítězit, takže před dohrávkou páté směny byl stav 3:6 pro Kotlářku. Teprve v tuto chvíli se hráčky probraly, ale otočit zápas nezvládly a Kotlářka zaslouženě zvítězila 5:6. Pocity po zápase a cestou do Berouna tedy nebyly úplně nejlepší, nicméně jsme si slíbili, že druhý den začneme znovu a jinak.

Ranní nálada v Berouně ještě byla trochu ovlivněná brzkou hodinou a mlhou, ale po příjezdu na hřiště, už se začala spolu se sluncem ukazovat i vůle napravit včerejší dojem. Na prvním briefingu byly vyhlášeny tři výzvy:

  1. Výzva „Finále“ – postoupíme do finále.
  2. Výzva „Vzteklina“ – na pálce budeme agresivní a minimálně 6 hráček zaznamená v neděli 3 a více hitů.
  3. Výzva „Decibely“ – budeme nejhlasitější tým v dugoutech.

Pokud tým splní všechny 3 výzvy, hlavní trenér týmu každé z nich koupí zmrzlinu.

A jak to nakonec dopadlo? Piraňky nejprve smetly SaBaT Praha 16:2, pak si poradily s Joudrs Praha v poměru 11:3 a ve finále porazily stejného soupeře 6:3. Ve třech zápasech zaznamenaly 27 hitů, výzvu „Vzteklina“ překročily o 3 hity. Tým předvedl v každém zápase koncentrovaný výkon, všechny hráčky zaznamenaly alespoň jeden doběh a v dugoutu se podporovaly tak, že přehlušily i bubeníky soupeřových fanoušků. O splnění ranních výzev tedy není pochyb a nedělní výkon znamená příslib i pro Open Pohár ČSA, který se na stejném hřišti hraje již první červnový víkend.

Konečné pořadí 3. kola superligy žákyň:

  1. Piranhas Beroun
  2. SK Joudrs Praha
  3. SK Kotlářka Praha
  4. Eagles Praha
  5. SaBaT Praha