22_20240108_130110.jpeg
42_20240611_150229.jpg

Bronzové žákyně

Ve dnech 7.6.-9.6.2024 pořádala Česká Softballová Asociace pořádala v areálu Eagles Praha další ročník Open poháru ČSA kategorie U13 žákyň a hráčky Piranhas Beroun zde v konkurenci 10 dalších týmů obsadily krásné 3. místo.

Stejně jako před 14 dny vládlo na Eagles celý víkend letní počasí s vysokými teplotami. To na jedné straně pomohlo zajistit hladký průběh turnaje bez časových prodlev, ale na druhé straně to, zejména v odpoledních hodinách, bylo pro hráčky fyzicky velmi náročné.

V základní skupině se Piraňky postupně utkaly se čtyřmi soupeři hrajícími ligu žákyň, zatímco ostatní superligová družstva se sešla ve druhé skupině. Díky pravidlům, kdy si každý účastník může pro Open pohár doplnit soupisku až o 4 hráče z jiných týmů, nebývá na tomto turnaji nouze o překvapení. Z tohoto důvodu jsme nastupovali do všech zápasů naplno a teprve později dostaly příležitost i méně zkušené hráčky.

Prvním soupeřem byl v pátek tým Olympia Blansko. K zodpovědnému výkonu v obraně přidaly Piraňky i agresivní pálku a po dvou směnách vedly 8:0. Blansko už pak pouze stihlo korigovat výsledek na 8:3. Podobný průběh měl i zápas proti Waynes Pardubice, který skončil rozdílem po čtvrté směně 11:2.

V sobotu následovaly výhry nad Storms Řepy 14:2 a nad Tempo Praha 8:3. Základní skupinou tedy žákyně Piranhas Beroun prošly čtyřmi výhrami s celkovým skóre 41:10.

V neděli pak Piraňky nastoupily do boje o medaile. Prvním soupeřem byl tým Pasos Pardubice, který se posílil o 4 hráčky z výběru Little League Bohemia. Pro nás to bylo první setkání na turnaji s kvalitním nadhozem soupeře, což byla daň za lehčí základní skupinu a našim hráčkám trvalo dvě směny, než se s tím srovnaly. Celému zápasu dominovaly obrany obou stran. Ve druhé směně Pasos využilo naše dvě drobná záváhání a ujalo se vedení 1:0. Přes závěrečný tlak Piranhas uhájily hráčky Pasos Pardubice čisté konto a do finále postoupily po fotbalovém výsledku 1:0. Piraňky musely spolknout hořkou porážku, zahodit ji za hlavu a zkoncentrovat se na boj o bronzové medaile s týmem Tempo Praha. V tomto zápase už berounské žákyně nepřipustili žádné komplikace, zvítězily rozdílem po čtvrté směně 11:1 a zaslouženě si nechaly na krk zavěsit bronzové medaile. Ve finále se o první místo se utkaly týmy SK Joudrs Praha a Pasos Pardubice. Přes slibný začátek a vedení 2:0 nakonec pardubické hráčky neodolaly tlaku Joudrs, prohrály 5:7 a na turnaji obsadily druhé místo.

Za tři dny odehrály žákyně Piranhas Beroun 6 zápasů, v pěti zvítězily a jeden prohrály, s celkovým skóre 52:12. Piraňky na pálce zaznamenaly 54 hitů a turnaj zakončily s pálkařským průměrem 0.419.

Celkové pořadí na OPEN poháru žákyň 2024:

1. SK Joudrs Praha

2. Pasos Pardubice

3. Piranhas Beroun

4. Tempo Praha

5. Locos Břeclav

6. Eagles Praha

7. Storms Řepy

8. Waynes Pardubice

9. Kotlářka Praha

10. Cats Brno

11. Olympia Blansko